Amerika'ya kargo göndermenin ücreti nedir?

ahmet421

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Amerika'ya kargo göndermem gerekiyor ancak daha önce hiç böyle bir tecrübem olmadığı için fiyatları görünce ağzım açık kaldı. İnternetten küçük bir hediyelik eşya sattım, kargo yarım kilo bile gelmeyecek ağırlıkta, ebatları da oldukça küçük. Ancak PTT ile bile hesap yapınca 1 gram yazsam dahi fiyat 650 liradan başlıyor. Sattığım ürün TL bazında 300 civarı bir şey. Yurt dışına kargo göndermek gerçekten bu kadar pahalı mı? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Merhaba, Amerika'ya kargo göndermem gerekiyor ancak daha önce hiç böyle bir tecrübem olmadığı için fiyatları görünce ağzım açık kaldı. İnternetten küçük bir hediyelik eşya sattım, kargo yarım kilo bile gelmeyecek ağırlıkta, ebatları da oldukça küçük. Ancak PTT ile bile hesap yapınca 1 gram yazsam dahi fiyat 650 liradan başlıyor. Sattığım ürün TL bazında 300 civarı bir şey. Yurt dışına kargo göndermek gerçekten bu kadar pahalı mı? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Evet gerçekten bu kadar pahalı.

0.5 KG 142 TL okudum ben hocam, gidip şubeye sormanız en sağlıklısı.

PTT bazı firmalardan daha pahalı DHL firmasına bak. Ve birkaç firma daha varda bilindik yerlerden gönder.

Bir bilgim yoktu ancak internette 0.5kg ye kadar 20 eurodan başladığını gördüm şirkette sanırsam DHL Express'di.
O da günümüzde yaklaşık 400 TL te tekabül ediyor.
Aslında pahalı değil. Alım gücümüz düşük.
20TL'ye Amerika'ya kargo yolladığınızı düşünün birim olarak bakınca ucuz ama TR şartlarında 400 birime denk geliyor.

0.5 KG 142 TL okudum ben hocam, gidip şubeye sormanız en sağlıklısı.

En iyisi şubeden bilgi almak gerçekten. Sağolun.

Bir bilgim yoktu ancak internette 0.5kg ye kadar 20 eurodan başladığını gördüm şirkette sanırsam DHL Express'di.
O da günümüzde yaklaşık 400 TL te tekabül ediyor.
Aslında pahalı değil. Alım gücümüz düşük.
20TL'ye Amerika'ya kargo yolladığınızı düşünün birim olarak bakınca ucuz ama TR şartlarında 400 birime denk geliyor.
Sitesinden hesap yaptığımda 0.5 kilogramlık küçük bir paket için 1300 lira gibi bir fiyat aldım. Ne yazık ki DHL de aşırı pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı