Amerika'ya nasıl gidilir?

Briann0

Decapat
Daha fazla  
Amerika'ya nasıl gidebilirim? Bu aralar bu konuya takılmaya başladım. Green Card'a başvuru yaparken önemli noktalar neresi? Öncesinde Work and Travel veya Erasmus mu yapılmalı? Sanırım Erasmus yapmak için iyi bir üniversite de akademik olarak başarılı olmak gerekiyor tam emin değilim. Ailemden dolayı Yeşil Pasaporta sahibim bunun bir katkısı olur mu? Amerika'da oturmak ve çalışmak için Green Card dışında gerekli şeyler neler? İngilizcem küçüklüğümden beri iyi ve konuşabiliyorum. Para konusunu da halledebileceğimi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amerika'ya nasıl gidebilirim? Bu aralar bu konuya takılmaya başladım. Green Card'a başvuru yaparken önemli noktalar neresi? Öncesinde work and travel veya Erasmus mu yapılmalı? Sanırım Erasmus yapmak için iyi bir üniversite de akademik olarak başarılı olmak gerekiyor tam emin değilim. Ailemden dolayı yeşil pasaporta sahibim bunun bir katkısı olur mu? Amerika'da oturmak ve çalışmak için Green Card dışında gerekli şeyler neler? İngilizcem küçüklüğümden beri iyi ve konuşabiliyorum. Para konusunu da halledebileceğimi düşünüyorum.

Green Card çekilişine ailenizdeki herkes bireysel olarak katılabiliyor. Örnek anne veya babanız Green Card kazandığında otomatik olarak eşini ve çocuğunu da (eğer 21 yaş altı ve bekarsa) alıp götürebiliyor. Onun dışında Erasmus kısmında pek bilgim yok. Tek bildiğim Green Card'la bu şekilde olduğu, giden çoğu kişininde kültür farklılığndan ötürü geri döndüğü.

Green Card çekilişine ailenizdeki herkes bireysel olarak katılabiliyor. Örnek anne veya babanız Green Card kazandığında otomatik olarak eşini ve çocuğunu da (eğer 21 yaş altı ve bekarsa) alıp götürebiliyor. Onun dışında Erasmus kısmında pek bilgim yok. Tek bildiğim Green Card'la bu şekilde olduğu, giden çoğu kişininde kültür farklılığndan ötürü geri döndüğü.
Green Card aldığında ekstra vize falan gerekiyor mu?

Vize kısmını da bilmiyorum yanlış bilgi vermek istemem. Bir ara meraktan Green Card çekilişinin şartlarını falan incelemiştim. Oradan bu kadarı aklımda.

Amerika'ya nasıl gidebilirim? Bu aralar bu konuya takılmaya başladım. Green Card'a başvuru yaparken önemli noktalar neresi? Öncesinde Work and Travel veya Erasmus mu yapılmalı? Sanırım Erasmus yapmak için iyi bir üniversite de akademik olarak başarılı olmak gerekiyor tam emin değilim. Ailemden dolayı Yeşil Pasaporta sahibim bunun bir katkısı olur mu? Amerika'da oturmak ve çalışmak için Green Card dışında gerekli şeyler neler? İngilizcem küçüklüğümden beri iyi ve konuşabiliyorum. Para konusunu da halledebileceğimi düşünüyorum.

Green Card çekilişi kısmında önemli noktalar çıktıktan sonra başlıyor. Başvururken pasaport şartı yok ama çıkarsa pasaport şart oluyor ve erkenden DV 260 formu verilmesi gerekiyor yoksa randevu sırasında geç kalınır. Yani kart boşa gidebilir. Başvururken 18 yaş üstü( 18 yaş altıysanız ebeveyn ile yapabilirsiniz), lise diploması( yoksa da beş yıl içerisinde deneyim gerektiren bir alanda en az 2 yıllık tecrübe gerekiyor, buradan mesleğinizin puanına bakıp 7 ila 8 üzeriyse geçerli oluyor yoksa 7 puanının altındaysa maalesef olmuyor ) ve şartlara uygun bir fotoğraf yeterli oluyor. Bu çekiliş genelde Ekim ile Kasım ayında oluyor, bilginiz olsun. Ben üniversitede Work And Travel kovalayacağım ama dövizden dolayı bayağı bir maliyet oluyor ve kalıcı kalmanın yolları oldukça zor diye biliyorum.

Geri
Yukarı