Amerika'ya nasıl gidilir?

Yer
İstanbul Silivri Selimpaşa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M GAMİNG
AMD RADEON RX570 MSİ GAMİNG X
İNTEL CORE İ5 6402P
CORSAİR VEGEANCE 2X8 3200 MHZ
AFOX 240 GB SSD
BARRACUDA 500 GB HDD
Amerika'ya veya İngiltere'ye nasıl gidilir?
Öncelikle paradan, maddi konudan çok şükür sorun yok. Lise 3 öğrencisiyim İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Pasaport ve vize, sadece bu 2 şeye mi ihtiyaç var seyahat konusunda? Yoksa daha farklı belgelerde mi lazım?
Bu 2 ülkeden hangisine gitmek daha kolay ve orada yaşamak için neler gerekli?
Mesela eğitim için İngiltere'ye gitsem vizeyi zor veren ülkelerdenmiş. 6 yıllık eğitim sonunda vatandaşlık hakkı sunuluyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amerika'ya veya İngiltere'ye nasıl gidilir?
Öncelikle paradan, maddi konudan çok şükür sorun yok. Lise 3 öğrencisiyim İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Pasaport ve vize, sadece bu 2 şeye mi ihtiyaç var seyahat konusunda? Yoksa daha farklı belgelerde mi lazım?
Mesela eğitim için İngiltere'ye gitsem vizeyi zor veren ülkelerdenmiş. 6 yıllık eğitim sonunda vatandaşlık hakkı sunuluyormuş.
Öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak lazım. Amerika veya İngiltere'den bir dil okulu ile anlaşırsanız sizin için öğrenci vizesi alabiler.
Bununla ilgili belgeleri seçtiğiniz dil okulu ile iletişime geçip öğrenebilirsiniz.

Pasaport ve vize, sadece bu 2 şeye mi ihtiyaç var seyahat konusunda?
Tüm vize türleri içi bu şartlar var. Bu kadar kolay değil. Öğrenci vizesi için istenilen belgeler ayrı. Turist olarak gidecekseniz ayrı. Tüm belgeleri tamamladınız diyelim gidip gitmemek konusu memura kalmış. İpler onun elinde. 2 ülke için vize almak çok zor...
Öğrenci olarak gideceğinizi varsayıyorum çünkü sizin için en garanti yöntem bu. Haliyle Amerika daha mantıklı geliyor. İngiltere'de bir noktadan sonra parayla okuyamazsınız.

Bu konunun doğru olduğundan bile şüphelendim. Bu kadar kolay olsaydı Türkler akın akın giderdi. Daha detaylı şekilde tekrardan bakmak lazım. Muhtemelen belirli meslek gruplarını kapsayan ve ağır şartlara tabiidir.

Paradan sıkıntınız yoksa her yerde kapı açılır. Ben Kanada'yı öneririm. Dil okulu için gidip, ardından orada "College" denilen ve bizim "Meslek Yüksek Okulu" dediğim şeye yakın olan bir sistem var. 2 yıllık belirli bir alana yönelik eğitim. Dil okulundan sonra College istiyorum deyip başvuruları tamamlarsan Kanada zaten seve seve barındırıyor seni. Orada College'ı da bitirdikten sonra mesleğe de başlayabiliyorsun önün çok açılıyor. Bu süreçte zaten oturma iznin vesaire olmuş oluyor Kanada'da 3 yıl bitirmiş oluyorsun. 3 yıl içinde uslu durduysan, bir sorun çıkarmadıysan kimse kovmuyor seni.

Selamlar,
İstanbul'da yurt dışı eğitim ile ilgili çok ofis var. Bunların yurt dışında anlaşmalı olduğu okullar falan var. En temizi oraya gitmek. Onlar da bir miktar para alıyor ama herşeyi senin adına yapıyorlar. Madem para sorun değil, öneririm.

Geri
Yukarı