Amfi markası marshall nasıldır ?

Ağaç kalitesi, üretim kalitesi ve üretim yeri farkı var. Squier, Fender'ın bir alt markası. Daha ucuz üretim teknikleriyle daha ekonomik ürünler üretiyorlar ama Squier'ler fiyatına göre çok kalitelidir. Param var harcamamda da sıkıntı yok diyorsan tabii ki Fender al; paradan kısabilirsem, çok harcamasam iyi olur diyorsan Squier'ı al. Mutsuz etmez.
Peki aynı kaliteyi hemen hemen sağlar mı ? Squier mi alsam diye düşündüm şimdi de :(.

Ben ilk gitarın ekonomik serilerden seçilmesini mantıklı buluyorum açıkçası. Önceki mesajlarımda da söylemiştim, gitarı ve müziği öğrenmeye başladıkça müzik ve enstrüman zevklerin değişecek, daha farklı gitarlar ilgini çekmeye başlayacak. Bir kaç yıl sonra satmak istediğinde, başka gitar alacağın zaman falan daha az zarar edersin böylelikle. Squier alırsan "ya bundan Fender soundu yok" diyip üzüleceğini de çok sanmıyorum, tonlar arasındaki farkı uzun bi süre fark etmeyeceksin. Ben bir şekilde müzik aletlerimi kaybetsem mesela, 2000 lira da bütçem olsa gösterdiğim Blackstar amfi ile Squier Telecaster'ı düşünebilirdim. Gayet tatmin edici olur.

Son düzenleme:
Gitar çalmaya başlayacağım ve bunu elektro gitar alarak yapacağım. Bunun için amfiye ihtiyacım var ve marshall marka amfi almayı düşünüyorum, sizce güzel bir amfi mi ?

Kimsenin bir fikri yok mu ?
Bence ilk bi kursa yazıl 2-3 ay git temeli öğren, nasıl tutulur, belli başlı notaları vs. Ondan sonra güzel ve kaliteli bir amfi al. Çünkü elektro gitar serilik isteyen bir müzik aletidir. Özellikle solo kısımlarında. Seçimini iki kere düşün.

Bence ilk bi kursa yazıl 2-3 ay git temeli öğren, nasıl tutulur, belli başlı notaları vs. Ondan sonra güzel ve kaliteli bir amfi al. Çünkü elektro gitar serilik isteyen bir müzik aletidir. Özellikle solo kısımlarında. Seçimini iki kere düşün.
Kursa gitmeme gerek yok internette yeteri kadar bilgi mevcut olduğunu düşünüyorum. Alacağım 300-400 tl lik amfi olacak çünkü evde çalacağım ve o kadar ses fazla olur, komşular şikayetçi olacaktır.

Evet linklerdekini alacaksın. Renk seçiminde dikkat et, başka renk gelmesin de yanlışlıkla. Bir de elden alma şansın varsa eğer gidip mağazadan al ürünleri. Hem kargoda hasar görme şansı olmaz, hem yerinde biraz pazarlık yapma şansınız olur, hem de yanına pena, kablo, kılıf gibi hediyeler alabilirsin.:) Kursa gitmene de kesinlikle gerek yok, internette sayısız kaynak var. Gitar eline geçtiğinde başka bir konu açıp beni de etiketlersen kaynaklar önerebilirim.

Sen bilirsin kardeşim. Uğraşırım diyorsan evde öğren o zaman. Ama her şey internette yok benden söylemesi. Olsa da dolma bilgidir.

Evet linklerdekini alacaksın. Renk seçiminde dikkat et, başka renk gelmesin de yanlışlıkla. Bir de elden alma şansın varsa eğer gidip mağazadan al ürünleri. Hem kargoda hasar görme şansı olmaz, hem yerinde biraz pazarlık yapma şansınız olur, hem de yanına pena, kablo, kılıf gibi hediyeler alabilirsin.:) Kursa gitmene de kesinlikle gerek yok, internette sayısız kaynak var. Gitar eline geçtiğinde başka bir konu açıp beni de etiketlersen kaynaklar önerebilirim.
Her şey için teşekkürler. Mağazaya gitme şansım var biraz uzak olsa da ama gittiğimde amfi ve gitarda nelere dikkat etmem gerekli alırken bozuk almayalım da :).

İstanbul'da mı yaşıyorsun? Pek bir sorun olacağını sanmıyorum ama yanında bir büyüğünle gidersen satış yapanlar daha dikkatli davranır. Onun dışında çalışanlardan gitar ve amfiyi yanında denemelerini ve gitarın akordunu yapmalarını isteyebilirsin. Bir de gitarın sağına soluna bak kırık, çizik falan olmasın. Kutulu olmasına çok da gerek yok ama kutudan sıfır çıkarabilirlerse daha da güzel olur.

İstanbul'da mı yaşıyorsun? Pek bir sorun olacağını sanmıyorum ama yanında bir büyüğünle gidersen satış yapanlar daha dikkatli davranır. Onun dışında çalışanlardan gitar ve amfiyi yanında denemelerini ve gitarın akordunu yapmalarını isteyebilirsin. Bir de gitarın sağına soluna bak kırık, çizik falan olmasın. Kutulu olmasına çok da gerek yok ama kutudan sıfır çıkarabilirlerse daha da güzel olur.
İnternette biraz araştırdım amfide dip sesin az olması gerekmiş galiba sonra gitarda telleri çektikten sonra akor kaçmaması gerekmiş. Bu, fiyat olarak düşük gitarlarda meydana gelir galiba benim alacağım gitarda bu tür sorunlar olur mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı