Amfi markası marshall nasıldır ?

Cazzarie

Kilopat
Gitar çalmaya başlayacağım ve bunu elektro gitar alarak yapacağım. Bunun için amfiye ihtiyacım var ve marshall marka amfi almayı düşünüyorum, sizce güzel bir amfi mi ?

Kimsenin bir fikri yok mu ?

Sektörün lideri .
  1. Marshall Amplification
    Şirket
  2. Marshall Amplification, müzik amfileri üreten İngiltere merkezli şirket. Marshall amfileri, özellikle gitar amfileri, müzik sektöründe iyi tanınan bir ikon haline gelmiştir. Merkezi Bletchley, Milton Keynes'ta bulunur.Vikipedi
  3. Kurucu: Jim Marshall
  4. Kuruluş: 1960, Londra, Birleşik Krallık
  5. Marshall Amfi - GittiGidiyor

MyDukkan.com :: Marshall MG15 CFX Carbon Fiber :: Elektro Gitar Amfisi Sizce başlangıç olarak bu amfi iyi midir ? Evde çalacağım.

Arkadaşın dediği gibi 10 Wattlık bir amfi çalışma için uygundur. Ama şimdiki aklım olsaydı amfi yerine düzgün bir prosesör + kulaklık alırdım.
Bende bir kaç video izledim prosesör aracı çıktı karşıma güzel mi değil mi veya ne işe yaradığını pek çözemedim. Kulaklık amfiye takıp dışarıya sıkıntı yaşatmamak için galiba, şimdi kulaklık önerebilir misiniz ? Herhangi bir kulaklık alacağım sesi kötü yapabilir mi illa kaliteli bir şey mi almak lazım ?

Ben yaklaşık 8 yıldır elektro gitar çalıyorum ve müzik aletlerini piyasasını da olabildiğince takip ediyorum. Zevkler işin içine doğrudan dahil olduğu için seçim yapmak biraz daha zorlaşıyor, detaylı konuşursak ben ve diğer arkadaşlar bir sürü fikir verir ama son kararı tabii ki senin vermen gerek. "Bunu al, bu kombinasyonu yap, en iyisi bu" gibi bir şey söz konusu değil bu işlerde senin de tahmin edebileceğin gibi. :) Şimdi, 2000 liralık bütçenin büyük kısmını gitara harcamandan yanayım ve bence karar verirken en çok gitar üzerine düşünmelisin. İlk gitarın olacağı için gitarı çaldıkça, müziği daha iyi anladıkça zevklerin hızlıca değişecek ve şekillenecek, o yüzden her yola gelebilen bir gitar alman en iyisi olur. Epiphone Standard Les Paul ve Ibanez RG370DXZ önerebileceğim gitarlar arasında ama liste daha da uzatılabilir. Prosesör ve amfi konusunda ise kararını senin vermen lazım. Prosesörler bünyesinde bir sürü gitar efekti, amfi modellemeleri, ekolayzer ayarı barındıran aletlerdir. Boss Me-25 gibi modeller işini görür. Ses girişini buraya takıp ses çıkışını da bir kulaklığa ya da amfiye takabilirsin. Türkçe kaynak olarak www.gitarteknikleri.com'u önerebilirim, pek çok inceleme var. Buradan modellerin incelemelerine bakarsan bir şeyler öğrenebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı