AMI BIOS Güncelleme

Bios konusu gerçekten insanın gözünü korkutuyor. Ben ilk bios ile ilgili araştırma yaparken bilgisayara zarar gelebilir diye, bana sadece bilgisayar üreticine götür dediler de ondan herşeyi ayrıntılı şekilde soruyorum. Bilmemekle ilgili birşey değil, yanlış birşey yapmamak için.

Selam arkadaşlar AMI türü bios var hiç bir yerde update dosyası yok nasıl güncelleyebilirim yardım lütfen.teşekkürler şimdiden...

BIOS Özellikleri
BIOS Türü: AMI
BIOS Sürümü : V2.0B1
Sistem BIOS Tarih: 03/19/08
Görüntü BIOS Tarih: 11/07/08

BIOS Üreticisi
Firma Adı : American Megatrends Inc.
Ürün Bilgisi : http://www.ami.com/amibios
BIOS Yükseltmeleri : eSupport.com

Anakart Kimliği : 63-0100-000001-00101111-031908-Lakeport$0AAAA000_A7507ICW V2.0B1 031908
Anakart Adı : MSI 945GCM7 (MS-7507)

anakart markası : crea

Sevgili dostum anakartının uretici firmasında bios update dosyası vardır muhtemelen yalnız bu iş ciddi anlamda sıkıntı yaratıyor çok buyuk bir duyarsızlık yoksa bilgisayarında tavsiye etmiyorum nedeni ise benimde biosum American Megatrends Inc. ana kartım ecs bios sorunsuz eski yazılım silinip yenisi yazıldığı halde pc açılmadı dikkatli ol derim ;) şimdi bilgisayarla boş boş bakınıyorum kurtarma diskimde yok bakalım nabıcam :D

Bildirmeden de geçmek istemiyorum yaklaşık abartısız 30 a yakın forum sitelerini gezindim ( buna tüm diller dahil olmak üzere ) ami bios çokeltildiyse eğer yenisini yazdırmak okumuş olduğum 29 sitede yanlış anlatılmış birde uzmanım diye geçinenler yokmu iki cümle öğrenmiş milleti küçük duşurmeye çalışmışlar ahh cahillik ah :( her bios farklıdır demeyin American Megatrends Inc. Bios olup farklı surumleri kullanırken çokeltiğiniz bios varsa yardımcı olmaya çalışırım boot clock bolumu bilmeden silmeme rağmen herşey tam yerli yerinde Win 8.1 pro işletim sistemiyle kullanmaya devam ediyorum

Sevgili dostum anakartının uretici firmasında bios update dosyası vardır muhtemelen yalnız bu iş ciddi anlamda sıkıntı yaratıyor çok buyuk bir duyarsızlık yoksa bilgisayarında tavsiye etmiyorum nedeni ise benimde biosum American Megatrends Inc. ana kartım ecs bios sorunsuz eski yazılım silinip yenisi yazıldığı halde pc açılmadı dikkatli ol derim ;) şimdi bilgisayarla boş boş bakınıyorum kurtarma diskimde yok bakalım nabıcam :D

Bildirmeden de geçmek istemiyorum yaklaşık abartısız 30 a yakın forum sitelerini gezindim ( buna tüm diller dahil olmak üzere ) ami bios çokeltildiyse eğer yenisini yazdırmak okumuş olduğum 29 sitede yanlış anlatılmış birde uzmanım diye geçinenler yokmu iki cümle öğrenmiş milleti küçük duşurmeye çalışmışlar ahh cahillik ah :( her bios farklıdır demeyin American Megatrends Inc. Bios olup farklı surumleri kullanırken çokeltiğiniz bios varsa yardımcı olmaya çalışırım boot clock bolumu bilmeden silmeme rağmen herşey tam yerli yerinde Win 8.1 pro işletim sistemiyle kullanmaya devam ediyorum

dosyasını buldum indirdim ama nasıl yapılacağını bir türlü bulamıyorum .rom dosyası istiyor setup ama inen dosyaların içinde rom dosyası yok flasha atıp dosyaları boot luyorum o da olmuyor.Ve aynen hiç bir forumda bunun çözümü yok maalesef:lanet::lanet:

Sevgili dostum forumda bilenlerden bilgi temin edebilirsin yorumlamama gereksiz gozuyle bakıldığı için yorumda bulunmayacağım kolay gelsin

@Scarecrow41 Bulduğun çoğunlukla yanlış o yüzden imzamdan Aida64 raporunu paylaş. Kasanın içinden anakart üzerinde etiketleri ve büyük yazan 945 ile başlayan yerlerin resimini paylaş.

Motherboard
ÜreticiMICRO-STAR INTERNATIONAL CO.LTD
ModelMS-7507 (CPU 1)
Sürüm1.0
BIOS
MarkaAmerican Megatrends Inc.
SürümV2.0B1
Tarih19.03.2008
Ama ben bunu American Megatrends ın kendı sitesinden indirdim bios markam da bu yanlış olması pek mümkün degil .bu arada anakartım eskiden ASUS tu şimdi ise Crea diye 2.el bir marka olduğu için modeli pek duyulmamış olabilir.ASUS yanınca o dönemki bütçeden ötürü dandik modele kaçtık biraz:D

Sevgili dostum forumda bilenlerden bilgi temin edebilirsin yorumlamama gereksiz gozuyle bakıldığı için yorumda bulunmayacağım kolay gelsin
estağfurullah herkesin yorumları benim için değerlidir ne demek(y)

Yeni konular

Geri
Yukarı