Amiral gemisi bir telefonla neler yapılabilir?

LastWorld41

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar SD 821 olan bir cihaz kullanıyorum. Ama bu cihazı pek zorlayamadığımı ya da nimetlerinden faydalanamadığımı düşünüyorum. Böyle üst düzey işlemcileri zorlayıcı neler vardır? Oyun oynamak dışında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benchmark testlerine sokabilirsiniz. Arkaplanda birden fazla uygulama açarak aralarında geçiş yapmayı deneyebilirsiniz. Hareketli duvar kağıtları ve özel tasarım temalar kullanarak telefonunuzu yorabilirsiniz. Özellikle widgetlar aynı ekranda çoklu görev gerçekleştirdiklerinden işlemcinizi yorabileceklerini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Yukarıdaki işlemleri yapabilirsin. Bunu yapma sebebin nedir? İlla sonuna kadar zorlamana gerek yok ki. Bu işlemcileri zorlayacak oyun ve programlar yok denecek kadar az. Oyun oynayan biri değilsen işlemci ve GPU'nun pek bir önemi kalmıyor, tabii işlemci sadece oyun için değil kamera odaklamasına, video çekimine, arayüz gezintilerine, çoklu uygulamalar açma durumlarına da etki ediyor. Telefonun nedir? Telefonda senin için en önemli kriterler nelerdir?

Önemli olan telefonu yormak mı?
Telefonda amaç ihtiyaçlarını karşılıyorsa tam performans kullanılıyor demektir. Daha düşük işlemci alırsanız 2 yıl götürür bu şekilde 4 yıl götürür diye düşünün. Örnek verecek olsam sadece sosyal medya için telefon aldım snapdragon 615 işlemcili bana yetiyor ve tahminen 2yıl daha yetecektir. Önemli olan sizin ne istediğinizdir ne kadar süreçte gerisi ise boş düşüncelerdir.

Telefonum Mi5s. Yok sadece macera arıyorum. O kadar para verdikten sonra sadece instagrama girmek biraz değişik hissettiriyor. Gerçi son zamanlarda android oyunlar grafik artışına gitmiyor. Genele yayılmak için oyunların grafiklerini düşürüyorlar. Bu yüzden üst düzey işlemciler biraz fantezi gibi kalıyor.

Tamamen keyfi diyebiliriz. Benchmark programlarıyla test et, 4K video çekimi gibi işlemleri dene... Ayrıca zorlayacak bir durum görmüyorum :)

Zorlamayı gerektirecek bir şey yok, Instagram'ın akıcı olması bile SD 821 gibi güçlü bir SoC kullandığın içindir. SD 617 kullanan GM 5 Plus'dan Mi 5S'e geçtim, MIUI'yi sevmediğim için LineageOS 15.1 kurdum, saf Android 8.1 tabanlı. Menü geçişlerinden tutun uygulama açılışlarına, her konuda muazzam fark var. İşlemcinin güçlü olmasının etkisini normal kullanımda bile görürsün, takma.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı