Rootlu bir telefonla tam anlamıyla neler yapılabilir?

Makaleler
2
Daha fazla  
Hocalarım elimde bir adet Samsung Galaxy J5 SM-J500F Android 5.1.1 telefon var ve rootlu rootu TWRP üzerinden SuperSU'nun ZIP'ini yükleyerek yaptım.

Bu telefonla bir şeyler yapmak istiyorum rootlu olduğu için.

LineageOS yükleyip sürüm yükseltecektim fakat her seferinde siyah ekranda kaldı ve hiç açılmadı bende TWRP yedeğine döndüm, bu konu hakkında açmış olduğum bir konuda mevcut.

Önerileriniz bekliyorum neler yapabilirim rootu sayesinde.

Teşekkürler.

Cihazınızda kök izni alıp yapabileceğiniz şeylerin ucu bucağı yoktur. Örneğin kök izni alınmış bir cihazda reklamlı uygulamalarda ki reklamları hatta oyunlarda ki reklamları kaldırmanız bile mümkün. Cihazınızın açılış animasyonunu değiştirebilir veya cihazınıza hız aşırtma yapabilirsiniz. Dediğim gibi sınırsız bir dünya. Cihazınıza yapmak istediğiniz şeyi hayal edin ve forumlarda araştırın muhtemelen birileri aklınıza gelen fikri uygulamaya koymuştur. Bu arada reklam engellemenizi sağlayan uygulamanın linkini aşağıya koyuyorum:

Tamamen senin hayal gücünle sınırlı. Mesela ben xperia z2 (sirius) telefonu rootladım, 5 tane rom yüklü ve hala 16gb disk alanından 5gb dan fazla boş alan var. Romların 2 tanesi mikro sd kartta, 3 tanesi ana hafızada. 3 romda google yok ikisinde var. Her sistem açılışında önbelleği yazdığım init.d scripti ile otomatik temizlettiriyorum. Automagic programı ile de üçkağıtçılar beni arayamadığı gibi, istemediğim mesajları da kelime bazında silen uygulama yaptım. Ayrıca 2 romda boot animasyonlarını değiştirdim, daha görsel efekt olan animasyon koydum. Hatta denemek için Kemal Sunal filminden bir fragman animasyonu oluşturup onu bile koydum :) tek eksiği ses yoktu (veya ben beceremedim). Bu arada ana rom android 8.1, diğerleri 7.1.

Son düzenleme:
Tamamen senin hayal gücünle sınırlı. Mesela ben Xperia Z2 (Sirius) telefonu rootladım, 5 tane ROM yüklü ve hala 16 GB disk alanından 5GB'dan fazla boş alan var. ROM'ların 2 tanesi mikro SD kartta, 3 tanesi ana hafızada. 3 ROM'da Google yok ikisinde var. Her sistem açılışında önbelleği yazdığım init. D scripti ile otomatik temizlettiriyorum. Automagic programı ile de üçkağıtçılar beni arayamadığı gibi, istemediğim mesajları da kelime bazında silen uygulama yaptım. Ayrıca 2 ROM'da boot animasyonlarını değiştirdim, daha görsel efekt olan animasyon koydum. Hatta denemek için Kemal Sunal filminden bir fragman animasyonu oluşturup onu bile koydum :) tek eksiği ses yoktu (veya ben beceremedim). Bu arada ana ROM Android 8.1, diğerleri 7.1.

Bende ki telefona ROM atamadım hocam siyah ekranda kalıp duruyor yoksa 9.0 yapacaktım.

Tamamen senin hayal gücünle sınırlı. Mesela ben xperia z2 (sirius) telefonu rootladım, 5 tane rom yüklü ve hala 16gb disk alanından 5gb dan fazla boş alan var. Romların 2 tanesi mikro sd kartta, 3 tanesi ana hafızada. 3 romda google yok ikisinde var. Her sistem açılışında önbelleği yazdığım init.d scripti ile otomatik temizlettiriyorum. Automagic programı ile de üçkağıtçılar beni arayamadığı gibi, istemediğim mesajları da kelime bazında silen uygulama yaptım
Bende ki telefona ROM atamadım hocam siyah ekranda kalıp duruyor yoksa 9.0 yapacaktım.
Telefon marka, model ve biliyorsanız kod adı (codename) nedir? Ayrıca bootloader açılmadan bunu yapamazsınız.

Son düzenleme:
Telefon marka, model ve biliyorsanız kod adı (codename) nedir? Ayrıca bootloader açılmadan bunu yapamazsınız.
Cihazın bootloader kilidi kapalı olsaydı TWRP yükleyip üstüne root atamazdı. İyi okuyun.
ROM geliştiricisinin notlarını okudunuz mu? Bazı rom kurulumlarında rom kurulmadan önce firmware flashlanıyor.

Cihazın Bootloader kilidi kapalı olsaydı TWRP yükleyip üstüne root atamazdı. İyi okuyun.

ROM geliştiricisinin notlarını okudunuz mu? Bazı ROM kurulumlarında ROM kurulmadan önce Firmware flashlanıyor.

Daha çok YouTube videoları ile denedim hocam hepsinde siyah ekranda kaldı bu konuda beni bilgelindirmek isterseniz.

Buraya yazabilirsiniz teşekkürler.

Daha çok YouTube videoları ile denedim hocam hepsinde siyah ekranda kaldı bu konuda beni bilgelindirmek isterseniz.

Buraya yazabilirsiniz teşekkürler.
Sorununuzun çözümünü bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var ki Samsung'un Exynos işlemcilisinden tutun Snapdragonlusuna kadar hepsi tabiri caizse "rom özürlüsü". Binbir türlü hata mı dersiniz, stabilite sorunları mı dersiniz, kurulum hataları mı dersiniz varda var. Hatta yabancı forumlarda Knox sayacından ötürü Android'in Apple'si derler.

Baktım en son LineageOS 18 desteği var. Aşağıdaki linkte XDA sitesinde bu konuda ingilzce açıklamalar ve indirme linkleri var:

Bu sitedeki talimatları uygularsan sorun olacağını sanmıyorum ben de SM-J700F telefonu rootlamıştım, eşim hala kullanıyor üzerine de SynexOS romu yükledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı