Amiral gemisi bir telefonun ömrü kaç yıldır?

feza08

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Diyelim ki bugün amiral gemilerinden Galaxy S4, HTC One, Note3, G2 vs aldınız. Kaç yıl kullanırdınız, kaç yıl sonra değiştirme ihtiyacı hissederdiniz? Zannımca custom rom olaylarıyla bir telefon yaklaşık 3-4 yıl kullanılabiir. Sizin fikirleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon bozulmadığı sürece yıl tahmini zor. Yazılım kısmına gelince her yıl yeni modelleri çıkıyor. Yani yazılım kısmında üreticinin keyfini beklemek zorundasın. Özellikle Android telefonlarda. Ya da custom rom kullanmaya mecbursun. Windows elini çabuk tutup şu Windowsphone 8.1'li telefonları üretsede alsak. :)

Sony Xperia S aldım dedim beni 2 yıl idare eder.
Ancak 2. yılını doldurmak üzere ve hiç bir sıkıntı yaşamadım ne bir yazılımsal sorun, ne bir donma.
1 yıl daha kullandıktan sonra (Sony'nin yeni bir model telefonu çıkar o zaman kadar) daha üst bir modelini almayı düşünüyorum.

Fiziksel sorunlar sana kalmış zaten, ancak yazılımsal bir sorun yaşamadığın sürece değil 3-4 5 yıl bile gider. Ancak insan 2-3 yıl sonra telefonunu yenilemek istiyor o ayrı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı