Amiral Gemisi telefon önerisi

S23 Ultra. 8 bin TL daha ucuz, 7 bin TL değerinde Watch 5 Pro ile hediyesiyle. Ayrıca mobil uygulamada ilk siparişinizi S23 Ultra yaparsanız ikili kablosuz şarj cihazı da veriyorlar. Büyük kampanya.

Alışkanlıklara, ne için kullanılacağına göre değişir. Kendi kullanım amacıma göre fikir verebilirim.

Video çekimleri ve montaj için note 20 ultra almıştım. Görüntü iphone'a kıyasla oldukça yapaydı. Buna çok takılmasam da 4k montaj yaparken telefon donuyordu, üstelik adobe dahil montaj yapacak rahat bir program yoktu. Adobe zaten çöküp duruyordu onu adam yerine koymama gerek yok.. tüm uygulamaları denememe rağmen verim alamadım. 5 saat süren montaj mı olur? Gidip iphone se 2020 aldım ki ikisi de aynı yıl çıkan telefonlar, se 2020 amiral gemisi bile değil. Sonuç? imovie ile kasma donma olmadan 4k montajı hızlı hızlı yapabildim, video çekimleri de daha doğal ve iyiydi. Tek sorun aldığım telefonun bataryasının çabuk bitmesi ve ekranının küçük olmasıydı.

Sizin karşılaştırmanızda ise iphone da ne batarya kötü ne de ekran küçük. Video çekimi ve montaj olarak iphone tarafı bariz önde. Telefondan farklı bir beklentiniz varsa diğer arkadaşların kullanım deneyimlerine göre karar verebilirsiniz.

Son düzenleme:
S23 kamera oyun ve batarya anlamında daha önde ve Apple ekosistemine dahil değilseniz daha mantıklı bir karar ama halihazırda Apple cihaz kullanıyorsanız Apple da tercih edebilirsiniz yok ise S23 en mantıklı tercih olacaktır.

Bana göre (kamera benim için çok önemli değil) kullanım açısından en yalın ve hızlı telefon OnePlus'tır. Size de önerim OnePlus 11 olacaktır. Gerçi Red Magic 8 Pro+ alırdım Türkiye'ye gelseydi, ama ne yazık ki öyle bir şansımız yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı