Among Us inceleme

ZippoTurkey

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kalite Kontrol Sorumlusu
önizleme

Öncelikle karakterlerimiz uzay araçlarında bulunup aralarından biri (birileri) katil olduğu düşünülür.

Oyuncularda bu kısımda işin içine girer.

Bütün masum kişiler uzay aracı içinde yapılmayan işleri yapıp destek çağırıp kurtulmaya çalışırlar.

Ölü bulduklarında veya buton tuşundan herkesi toplanma alanına çağırınca konuşmaya katilin kimler olduğunu düşünmeye başlarlar.

Ve tabii ki katiller ise uzay aracını sabote edip, masumları öldürüp uzay aracında tek kalmaya çalışırlar.

Not: Oyunun benim bakış açıma göre hikayesi bu şekildedir. Yorumlarda isterseniz farklı bir bakış açısı ile hikayeyi yorumlayabilirsiniz.

• ayarlar
öncelikle oyunu daha rahat oynamak için klavye ile keybord ayarını birleştirelim (bilgisayar oyuncuları içindir.)
-Fotoğrafta gösterildiği gibi altta bulunan ayarlar kısmına tıklayın.

2225919938_preview_ayarlar.png

-Bu kısımdan da mouse+keybord tuşunu seçiniz.

2225919938_preview_mouse keybord.png

Bu özellik oyun içi bilgisayar kullanıyorsanız daha rahat oynamanızı sağlar.(Yürüme, öldürme, report gibi olayları daha kolay bir şekilde yapmanızı sağlar.)

• oyun içi
oyun 2 rolden oluşmaktadır.

-Crewmate (masumlar)
-Imposter (katiller)

• +crewmate.

bu rolün amacı imposter rolünü bulup ifşa etmek ve astırmak.

Eğer ımposter'ı adam öldürürken, sahte görev yaparken görürken veya havalandırmadan kaçarken görüp oylama aşamasında crewmate olduğunu inandırıp o kişiyi astırmayı başarırsa kazanırlar.

Aynı zamanda verilen görevleri yaparak kazanmaya çalışmak.

• crewmate oyunu 2 şekilde kazanabilir;

1.crewmate rolündeki herkes görevlerinin tamamını yaparsa,
2.oylama aşamasında ımposter'ı tahmin edip (veya görüp, yakalayıp) uzaya yollayarak-astırarak.

Not: Öldükten sonra göreviniz bitmediyse ölü iken yapabilirsiniz fakat ölü iken görev yapmazsanız crewmate takımı "1. şekilde-görev yaparak" kazanamaz mecbur imposter rolündeki oyuncuları asması gerekir.

• +ımposter;
bu rolün 2 amacı vardır.
1.bütün herkesi öldürüp oyunu kazanmak.
2.crewmate takımını bir birine düşürüp kendi hariç bütün herkesi astırmak.

Bu roldeki kullanıcılar kendi taktikleriyle oyunu domine edebilirler. Fakat 1 yanlış hata veya 1 yanlış infoda farkedilirlerse oyun onlar için bitmiştir.

*Bu iki rol içinde ayrı ayrı taktikler vardır fakat bu rehber taktik rehberi değil temel rehberdir :))

• oyuncular arası iletişim
  • oyun dışı

oyun öncesinde Türkçe dil olmadığından lobi arama kısmından en iyi bildiğiniz dili seçip o lobilerde oynamalısınız.
Bu lobilerde dil ne seçilirse o dil konuşulur.(Tabi ki english lobisinde italyanca konuşanlar olabilir. Fakat olasılığı en azından düşer.)
Ana ekranda Online kısmından oyuna girdikten sonra oyun "find Game" kısmına basıyorsunuz. Bu kısımdan yukarı kısımda bulunan "chat: ?" Yerini hangi dili iyi biliyor iseniz onun ile değiştirmeniz tavsiye edilir.

2225919938_preview_diller.png

Bir de konumunuzu aşağıdaki fotoğraftaki gibi hangi konuma yakın iseniz oraya seçerseniz oyununuza o konumdaki oyuncuların düşme olasılığı artar ve ping sayacanız çıldırmaz.

2225919938_preview_kıtalar.png

• oyun içi
oyuncular arasında oyun içi fazla sohbet olmadığından dolayı fazla oyuncuları rolünüze göre focuslamamanız, etrafında boş boş dolanıp toxic bir oyuncu olmaktan kaçınmanız oyuncu iletişimini bozmaz.

Ölü bulunduğunda veya butona basıldığında rolünüze göre infolaşıp, ölü report ise nerede bulduğunuz, o kısma kimler yakındı, kim neredeydi, görevini kimler bitirdi gibi konuşmalar dönüyor ise oyun akışı zevkli bir hal alabilir.

• Alıştırma/Oyun idmanı
oyunda freeplay menüsü bulunmakta ve ne işe yaradığını anlatacağım.

Bu bölüm Online olarak oynayıp hala görevleri, mapleri, rollerin ne olduğunu anlamadıysanız özgürce takılabileceğiniz bir lobidir sadece siz girebilirsiniz.

• freeplay'a giriş yapmak için;

2225919938_preview_Freeplay.png

*Bu bölümden 3 tane mapten kafanızda takılan mapte özgürce takılabilirsiniz.
Aynı zamanda kullanıcılar bu bölümü taktik oluşturmak için kullanmaktadır.
Hem imposter hem de crewmate olarak oynayabilirsiniz :)

2225919938_preview_fp.png

2225919938_preview_bot.png

Son düzenleme:
Bende yeni satın aldım, sizce iyi mi? Gireyim mi? 2 gün önce aldım, ama 1 saat oynamadım. Fall Guys oynuyodum. Sizce girilir mi?

Not: oyun yüklü.

Bende yeni satın aldım, sizce iyi mi? Gireyim mi? 2 gün önce aldım, ama 1 saat oynamadım. Fall Guys oynuyordum. Sizce girilir mi?

Not: Oyun yüklü.

Tavsiyem kesinlikle girilmeli fakat 10 kişilik bir ekip kurmak gerekiyor daha eğlenceli olur emin olabilirsin ben birkaç grup buldum ama ne kadar boş beleş konuşan adam varsa toplanmış diye çıktım her kafadan bir ses çıkıyor.

10 kişi varsa aşırı keyifli oluyor, oyun 10,5 TL arkadaşlar, alın oynayın, bir şey kaybetmezsiniz. İnceleme güzel olmuş, eline sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı