The Wolf Among Us - İnceleme Yazısı

Mithrandir59

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar,

Uzun süredir bir Telltale oyununa yorum yapmayarak haksızlık ettiğimi düşünüyorum.
Telltale Games'e ait oyunlar genellikle zengin hikayeli, 5 episodeluk sezonlar halinde yayınlanan, çoklukla çizgi romanları baz alan Point&Click maceralardan oluşuyor.
Günümüzde maalesef hikayeli ve tek kişilik oyunların popülaritesi bir hayli azaldı. Gelişen teknoloji ve imkanlar, F2P oyunların çokluğu bunun sebepleri arasında yer alıyor.
Ama siz de benim gibi iyi hikayelerden zevk alıyor ve tutkuyla oynuyorsanız, Telltale Games gözünüzden kaçmamıştır.
Pek çok başarılı yapımı mevcut: Walking Dead, Batman, Game of Thrones, Tales From Borderlands gibi.
Ama içlerinden bir yapım kendine has özgün yapısıyla, pek fazla duymadığımız Fables çizgi roman serisinin gizli cevheriyle ve kuvvetli yazılmış metni ile öne çıkıyor: The Wolf Among Us.
Öncelikle şunu belirteyim, nispeten yavaş ilerleyen, sadece aksiyondan oluşmayan, metin okuduğunuz ve diyalogların içinde yer aldığınız oyunlardan hoşlanmıyorsanız bu yapımdan uzak durun.
Oyunun grafikleri ortalama, çizgi roman havasında, bu alanda iddialı değil zaten, Fables atmosferini iyi seviyede hissettiriyor ama bunu belirtelim.
Firmanın seslendirme kadrosu bu yapımda da yine profesyonel bir işe imza atmış, çok öne çıkmıyor ama kesinlikle sırıtmıyor da.
Müzikleri çok başarılı Noire havayı muhteşem yaşattırıyor.
Hikaye sizi üzmeyecek, fazlasıyla sürükleyici, 5 Episode'un hepsini bir iki gün içinde meraktan bitireceğinizi tahmin ediyorum. Oyundaki metinlerin bu kadar üst seviye yazılması beni gerçekten çok şaşırttı ve fazlası ile etkilemeyi başardı.
Bir solukta bitirebileceğiniz yapım heyecanlı, sürükleyici vakit geçireceğinizi garanti ediyor.
Gelelim diğer Telltale oyunlarından daha fazla öne çıktığı noktalara: Şerif olarak dedektif gibi macerada yer aldığımız için ipuçlarını kovalamak, insanların diyaloglarda yalanlarını yakalamak, kısıtlı süre içerisinde doğru kanıt peşinde koşmak gibi pek çok sekans tam da bir Point-Click türü için biçilmiş cinsten. İşte burada oyunun türünün ve konseptinin mükemmel harmonisi ile kimyasının uyuşması sonucunda ortaya harikulade bir yapım çıkmış.
Uzun lafın kısası, story sevenler, Noire dünyada yaşayanlar, diyalog seçimlerinden haz alanlar ve kasabanın şerifi olmaya can atanlar kesinlikle kaçırmasın.
Okuduğunuz için teşekkürler, herkese keyifli oyunlar dilerim.

Saygılar,
Bigby Wolf
Sheriff of Fabletown

Steam incelememe aşağıdaki linkten "Evet" oyu vererek destek olabilirsiniz:

Son düzenleyen: Moderatör:
Big Bad Wolf. 2. sezonu sabırsızlıkla beklemedeyim.

community_image_1398709431.gif

Yeni konular

Geri
Yukarı