AN515-43 için RAM önerisi

Eğer RAM'leriniz atıyorum 2666 MHz ise siz otomatik 2133'te kullanıyorsanız 2666'ya çekebilirsiniz hocam.

İşlemci 2400 MHz destekliyor diye biliyorum, attığım fotoğrafa göre 2666 mı kullanıyorum?
RAM için Single rank Dual rank çok fark ediyor mu, aldığım RAM Dual olmak zorunda mı?

İşlemci 2400 MHz destekliyor diye biliyorum, attığım fotoğrafa göre 2666 mı kullanıyorum?
RAM için Single rank Dual rank çok fark ediyor mu, aldığım RAM Dual olmak zorunda mı?

Ben örnek olarak verdim 2666'yı hocam dual channel yaparsanız performansa büyük etkisi olur sistem çok rahatlıyor.

Bu arada attığım Crucial RAM.

Ben örnek olarak verdim 2666'yı hocam Dual channel yaparsanız performansa büyük etkisi olur sistem çok rahatlıyor.

CPU-Z de yazan Single rank Dual rank ne işe yarıyor?

Eğer uyuşmazlık olursa iade etmek mümkün mü?

Son düzenleme:
An itibarıyla Kingston olanı satın aldım ve bilgisayara taktım ama CL değeri 1333 MHz için 22 diyor, ilanda 19 yazıyordu. @Artoria Pendragon iade etmeli miyim?

Dosya Ekleri

• memory.png
    memory.png
    69,3 KB · Görüntüleme: 15
  • spd.png
    spd.png
    92,7 KB · Görüntüleme: 8
2666 MHz CL22 RAM bulunmuyordu galiba normalde o nasıl öyle olmuş anlamadim. Garip olan part number kısmında Samsung kodu var ve 3200 MHz RAM kodu veriyor.

Siz elinizdeki RAM'i çıkartıp mi bunu taktınız? Ama çift kanal olmuş gibi duruyor bir sorun olmaz gibi.

Hayır, şu anda aktif olarak ikisi de çalışıyor ama FPS olarak çok fark göremedim ve CL değeri farklı. Ayrıca ilanda CL değeri 19 yazmasına rağmen nasıl 22 olanı gönderebilirler anlayamadım. Az önce iade talebi oluşturdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı