Anadolu İmam Hatip lisesine gidilir mi?

exaluze

Picopat
Arkadaşlar öncelikle selam bugün bildiğiniz gibi LGS sonuçları açıklandı yüzde 6'lık dilim içerisindeyim ve yaşadığım şehirde bu puanla alan Anadolu imam hatip lisesi var din derslerinden nefret ediyorum ama ailem biraz bana duygu sömürüsü yaptı yoksa 94'lük bir OBP Anadolu lisesine gideceğim ortamı çok mu kötü? Hocalarım Anadolu imam hatip lisesini tercih etmemi söylüyor ama istemiyorum gibi.

O düzeydekinin ortamı çokta kötü değildir ama emin değilim. En azından benimkinden iyidir.
İmkanları falan da iyidir diye tahmin ediyorum. Bulunduğum ilde 8 ile alan vardı. Övüyorlardı orayı.
İsmi ne lisenin?

Ortamı kötü değildir muhtemelen ama istemiyorsan sakın gitme. Emin ol 4 yıl boyunca neden bu liseye gittim ben dersin kendi içinde.

Fen liselerine bakabilirsin, Anadolu imam hatip fazla uzun ömürlü olmayacak, bende gitme derim saçma sapan sistem imam hatip Anadolu nedir ya.
Cilkını çıkardılar imam hatipi her yere soka soka.

Şehrimde ne Anadolu ne de fen lisesi var yüzdeliğime bir fen lisesi var ve bana çok uzak 55km.

Bu mu? Sınavsız diyor.

Evet bu.

Bence imam hatip lisesini tercih etmeyin. Hükümet değişirse ne olacağı belli olmaz.

Öyle yapacaktım fakat ailem o düz liselerde bir şey olmayabilir falan deyince endişelendim hocam.

395 puanlı fen lisesi var fakat ben fen lisesi kaldırabileceğimi düşünmüyorum ve 55km uzakta yatılı kaldırabileceğimi de düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı