Anadolu İmam Hatip lisesine gidilir mi?

Yahu duygu sömürüsü ne alaka, gözünü seveyim :D İmam hatip lisesine gitmezsen dinsiz mi olursun diyorlar? Şu yaştaki çocukları din din diye baskılayınca da ellerine ne geçtiğini anlamıyorum. Çocuk ilerleyen zamanlarda dinden de soğuyabiliyor aşırı baskı altında kalan bir çocuk.

Şehrimde ne Anadolu ne de fen lisesi var yüzdeliğime bir fen lisesi var ve bana çok uzak 55km.

Evet bu.

Öyle yapacaktım fakat ailem o düz liselerde bir şey olmayabilir falan deyince endişelendim hocam.

395 puanlı fen lisesi var fakat ben fen lisesi kaldırabileceğimi düşünmüyorum ve 55km uzakta yatılı kaldırabileceğimi de düşünmüyorum.
Çokta iyi değil gibi. Yorumlarına bak. Fazla güncel yorum yok. Eski yorumlara göre de eski haline göre kötüleşmiş. Ama hakkıyla gelen de varmış yorumlara göre.
Hem 2014 başarı durumu var. Diğer seneleri koymamışlar.
Kendi sitelerine de baktım bulamadım.
Oradan arkadaşın varsa ona da sor. Çokta bir şey beklememek lazım. Normal gibi bence.

Arkadaşlar öncelikle selam bugün bildiğiniz gibi LGS sonuçları açıklandı yüzde 6'lık dilim içerisindeyim ve yaşadığım şehirde bu puanla alan Anadolu imam hatip lisesi var din derslerinden nefret ediyorum ama ailem biraz bana duygu sömürüsü yaptı yoksa 94'lük bir OBP Anadolu lisesine gideceğim ortamı çok mu kötü? Hocalarım Anadolu imam hatip lisesini tercih etmemi söylüyor ama istemiyorum gibi.

Kesinlikle aileni dinleme.

Kesinlikle gitme derim. İmam hatip lisesinin ortamı normal liseden bile kötü neredeyse. Hem de ailene ne kadar din derslerinde sıkmıyoruz deseler de çok sıkacaklar emin ol. Tyt Ayt'ye gireceksen hiç gitme derim. Sonra pişman olursun.

@One Face komik olan nedir acaba bizde gülelim.

Çok da iyi değil gibi. Yorumlarına bak. Fazla güncel yorum yok. Eski yorumlara göre de eski haline göre kötüleşmiş. Ama hakkıyla gelen de varmış yorumlara göre.
Hem 2014 başarı durumu var. Diğer seneleri koymamışlar.
Kendi sitelerine de baktım bulamadım.
Oradan arkadaşın varsa ona da sor. Çok da bir şey beklememek lazım. Normal gibi bence.

Hocam başka gidebileceğim yer yok kontenjan açığı olmazsa maalesef.

Kayseri hocam.

Hangi sehirdesin?

Kesinlikle gitme derim. İmam hatip lisesinin ortamı normal liseden bile kötü neredeyse. Hem de ailene ne kadar din derslerinde sıkmıyoruz deseler de çok sıkacaklar emin ol. TYT AYT'ye gireceksen hiç gitme derim. Sonra pişman olursun.

Çok teşekkürler felaketin eşiğinden döndüm sanırım.

@exaluze aileni dinlersen %100 pişman olursun. Kaldı ki ailenin eğitim durumu nedir ki yorum yapıyorlar lise hakkında?

Pek başarılı olamamışlar.

Kesinlikle gitme derim. İmam hatip lisesinin ortamı normal liseden bile kötü neredeyse. Hem de ailene ne kadar din derslerinde sıkmıyoruz deseler de çok sıkacaklar emin ol. TYT AYT'ye gireceksen hiç gitme derim. Sonra pişman olursun.

9'da TYT başlayacaktım :d

Son düzenleme:

Geri
Yukarı