Anadolu Lisesi mi Fen Lisesi mi?

Öğretmen dersini öğretir, o kadar. Tabii ki de robot değil, her insan ara sıra sohbet eder ama sonuçta işi olmadığından yapmıyorsa yargılayamazsın. Yani seninle ilgilensin istiyorsan da öğretmen var. Git rehber öğretmeniyle konuş, hatta en basitinden sınıf öğretmeninle.
Öğretmen kendisi derste boş boş şeyler anlatıyor mesela durup dururken akrabasından bahsediyor.Bunu sınıf öğretmenine söyleyince o da bize hak veriyor fakat hiçbir şey yaptığı yok bu duruma.Dersi kendisi bitiriyor sonra bize suç atıyor.

Öğretmen kendisi derste boş boş şeyler anlatıyor mesela durup dururken akrabasından bahsediyor.Bunu sınıf öğretmenine söyleyince o da bize hak veriyor fakat hiçbir şey yaptığı yok bu duruma.Dersi kendisi bitiriyor sonra bize suç atıyor.
Sınıf öğretmenine söylemişsin. O bir şey yapmıyorsa bizim de yapabileceğimiz bir şey yok.

Bir okulun sana verebileceği en önemli şey rekabet ortamıdır. Özel okulda bunun olacağını sanmıyorum. Şuanki okulun nasıl bilemem tabi. (ilk ve ortaokulu özelde liseyi devlette okuyorum)

Özel okuldan pek bir şey beklemeni tavsiye etmem. Orada 2 çeşit insan tipi vardır : 1. si para ile gidenler, 2. si başarı ile gidenler. Oradaki herkese aynı ilgi gösterilir. Ayrıca bir de tavsiye vereyim. Hangi okulun seni yurt dışına çıkarma ihtimali yüksekse oraya git ve ingilizceni geliştir, tabi daha iyi imkanlar sunan bir ülkeye gitmek istersen. Sana kalmış.

Fen Lisesi mezunu olarak, tamamen şansa gittiğimi düşünüyorum ve dersle hiç alakam yoktu. Ama ortamdan dolayı ders çalışmaya başladım bir şekilde. Lisenin başında topladığım bilgisayarı Lise 3'e geçerken sattım çünkü ortam beni ister istemez buna itti. Tabi biraz da farkındalık gerekiyor. Komple sığırlar da vardı sığır ayrıldılar okuldan. Ama benim gibi az bir farkındalığın bile varsa bir şekilde iyi üniversite kazanıyorsun.

Fen Lisesi mezunu olarak, tamamen şansa gittiğimi düşünüyorum ve dersle hiç alakam yoktu. Ama ortamdan dolayı ders çalışmaya başladım bir şekilde. Lisenin başında topladığım bilgisayarı Lise 3'e geçerken sattım çünkü ortam beni ister istemez buna itti. Tabi biraz da farkındalık gerekiyor. Komple sığırlar da vardı sığır ayrıldılar okuldan. Ama benim gibi az bir farkındalığın bile varsa bir şekilde iyi üniversite kazanıyorsun.
İşte bu rekabet ortamı. 😍

Bende teogda yaptığım 1 din sorusu yanlışı ile kaçırdım :p keşke gidebilseydim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı