Anadolu Lisesinden Mesleki ve Teknik Lisesine nakil alınamıyor

Önerileriniz için teşekkürler ama kaliteli insan yerine çok insanı seçen bir üniversite düzeni var ve gittiğim Anadolu’da çok kaliteli değil bu yüzden diploma almak benim için daha mantıklı olacaktır. Üniversite hayallerimden vazgeçmiş değilim, sadece online kaynaklar bana daha çok verim veriyor. Peki nakil aldırmama sorunum nedir?@YasoYasoo @Zleh @LutfıPolat

Eskiden bende aynı hatayı alıyordum birkaç hafta sonra düzeldi Anadolu'dan mesleğe geçebildim makine bölümüne fakat mesleğe gitmeni hiç tavsiye etmem kafamı duvarlara vuruyorum şu an ve Anadolu'ya geri geçmeye çalışıyorum olmazsa açıktan okuyacağım:')

Katılıyorum. Eli yüzü düzgün öğrenciler ve de hedef odaklı öğretmenlerimiz olsaydı her şey daha farklı olabilirdi. Örneğin bizim okuldaki öğretmenler her ne kadar suratımıza karşı 'çalışırsanız yaparsanız.' gibi cümleler kursalarda sizden bir şey olmaz edasını iliklerimize kadar hissettiriyor.

Maalesef öyle oysaki rahmetli Mustafa KOÇ'un meslek lisesi memleket meselesi sözü çok doğru.

Eskiden bende aynı hatayı alıyordum birkaç hafta sonra düzeldi Anadolu'dan mesleğe geçebildim makine bölümüne fakat mesleğe gitmeni hiç tavsiye etmem kafamı duvarlara vuruyorum şu an ve Anadolu'ya geri geçmeye çalışıyorum olmazsa açıktan okuyacağım:')
Tavsiyen için teşekkürler. Şu an sistem yerli yerinde olmadığı için böyle sanırım. Açıkçası ülke gidişatı vb. politik konularda pek bir güvenim kalmadı bu yüzden gidiyorum.(keza notlarım ortalamanın çok üstünde 10. sınıflar arasında en iyilerdenim ama gidişata güvenmiyorum, ayrıca ders çalışma yeteneğim hiç yok 11 ve 12 de korkuyorum)

Gelen geçen meslek lisesine laf etmiş. Her üniversite okuyan iş bulacak diye bir kaide yok. Ortam olarak elbette Anadolu liseleri daha iyidir lakin sana ne katkısı var? Meslek liseleri en azından mezun olduğun bölümün teknisyen belgesini veriyor ki o belge çoğu üniversite bölümlerinden daha yararlı.

Gelen geçen meslek lisesine laf etmiş. Her üniversite okuyan iş bulacak diye bir kaide yok. Ortam olarak elbette Anadolu liseleri daha iyidir lakin sana ne katkısı var? Meslek liseleri en azından mezun olduğun bölümün teknisyen belgesini veriyor ki o belge çoğu üniversite bölümlerinden daha yararlı.
Ben de sizler gibi düşünüyorum okulumu kaliteli de bulmuyorum. Meslek lisesinde ders işleyemiyorsunuz ancak Anadolu’da da verimli işlenmiyor. İş ve üni sıkıntısı da malum.

Yeni konular

Geri
Yukarı