Anakart arızası var ise PC açılır mı?

Relovia

Kilopat
Yer
Ankara/MAMAK
Daha fazla  
Bilgisayarın Power tuşuna basıyorum bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor. RAM'leri tek tek test ettim başka RAM taktım yine fayda etmedi. BIOS pilini çıkarıp taktım bir şey olmadı. En son bilgisayarcıya götüreyim bari sorunu çözerim diye. Anakart arızası var 90% dediler. Ne yaptıysam görüntü gelmedi dedi. PSU, ekran kartı taktım yine görüntü gelmedi dedi. Anakart arızası varken bilgisayar açılabilir mi? Bunun çözümü yeni anakart mı gerçekten?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer daha fazla donanımı bozmak istersen, neden olmasın.

Bilgisayara görüntü gelmemesi ekran kartını yaktığından da kaynaklı olabilirdi fakat adam test ettim diyorsa birşey diyemem.
Ekran kartı yanması en kötü durum şu an anakartı temin ettikten sonra diğer parçaların da sağlam kaldığı hakkında şüpheliyim zaten...

Arkadaşlar anakart almayı düşünüyorum ama sorunun başka bir parçada olup olmadığından emin de değilim vatan tarzı parçaları güvenerek teslim edebileceğim bir teknik servis yeri var mı? Ondan sonra anakartı almayı düşünüyorum sorundan tam emin olmak istiyorum...

Bilgisayarın Power tuşuna basıyorum bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor. RAM'leri tek tek test ettim başka RAM taktım yine fayda etmedi. BIOS pilini çıkarıp taktım bir şey olmadı. En son bilgisayarcıya götüreyim bari sorunu çözerim diye. Anakart arızası var 90% dediler. Ne yaptıysam görüntü gelmedi dedi. PSU, ekran kartı taktım yine görüntü gelmedi dedi. Anakart arızası varken bilgisayar açılabilir mi? Bunun çözümü yeni anakart mı gerçekten?
Geçmiş olsun hocam elden birşey gelmez

Geri
Yukarı