Anakart BIOS Güncelleme

1mposs1ble

Decapat
Ben BIOS Update yapmak istiyorum. Anakartın sitesinden BIOS'un son sürümünü inidirip güncellemem yeterli mi yoksa bütün güncellemeleri tek tek USB belleğe atıp güncellemem mi gerekiyor? Örneğin F7 versiyonu 9. Nesil işlemcilerin optimizasyonu F8'de güvenlik amaçlı güncelleme yazıyor. F8 güncellemesi F7'yi de kapsıyor mu şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek tek değil, en güncel halini kurmalısınız.

Ben BIOS Update yapmak istiyorum. Anakartın sitesinden BIOS'un son sürümünü inidirip güncellemem yeterli mi yoksa bütün güncellemeleri tek tek USB belleğe atıp güncellemem mi gerekiyor? Örneğin F7 versiyonu 9. Nesil işlemcilerin optimizasyonu F8'de güvenlik amaçlı güncelleme yazıyor. F8 güncellemesi F7'yi de kapsıyor mu şimdiden teşekkür ederim.

Duruma göre değişir. Gigabyte bazı BIOS sürümlerini kurmadan önce mevcutta belli bir sürümün yüklü olmasını istiyor.

Anakart modelinizi tam yazarsanız kontrol edelim.

Duruma göre değişir. Gigabyte bazı BIOS sürümlerini kurmadan önce mevcutta belli bir sürümün yüklü olmasını istiyor.

Anakart modelinizi tam yazarsanız kontrol edelim.
Gigabyte B360M Aorus 3 Gaming F1
F13'ümü indirmem gerekiyor yoksa F12 mi bilemedim

Gigabyte B360M Aorus 3 Gaming F1
F13'ümü indirmem gerekiyor yoksa F12 mi bilemedim

Sizin için en güncel sürüm direk yüklenebilir şekilde. Yani direk F13 yükleyebilirsiniz.

Ancak anakartınızın Revizyon 1 olduğundan emin olun.

ea1.JPG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı