Anakart BIOS Güncellemesi Nasıl Yapılmalı?

Azmich

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Profil Kapağı
1524498912
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda yeni bir anakart aldım fakat montajını daha yapmadım. Şu an yüklü olan BIOS sürümünü bilmiyorum fakat tahminimce çıkan son sürümden 3-4 sürüm önce olması lazım.

Asıl soru da şu: Anakartı direk olarak son sürüme mi güncellemeliyim yoksa her sürümü sırasıyla tek tek mi kurmalıyım?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Son sürüme güncellemen yeterli.
Dediği gibi son sürüme güncellemek yeterli. Ancak bazı anakart üreticileri sıra sıra yapmanı önerebiliyor. Örn: MSI. Üreticinin sayfasında versiyon bilgilerinin altında genelde yazar. Önce şunu yükleyin gibisinden. O yüzden dikkatli olunuz.

Dediği gibi son sürüme güncellemek yeterli. Ancak bazı anakart üreticileri sıra sıra yapmanı önerebiliyor. Örn: MSI. Üreticinin sayfasında versiyon bilgilerinin altında genelde yazar. Önce şunu yükleyin gibisinden. O yüzden dikkatli olunuz.

Evet dikkat ettim fakat benim anakart için herhangi bir uyarı göremedim. Zaten dikkat edince BIOS güncellemelerinin boyutu neredeyse hep aynı. Teşekkür ederim cevaplar için. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı