BIOS güncellemesi yapılmalı mı?

Batrushka

Femtopat
Arkadaşlar; yeni bir sistem aldım, yakında gelecek. USB'ye az önce Rufus ile Windows'u yazdım ama bazen BIOS güncellemesi yapmadan Windows kurunca hata oluyormuş, benim korkum BIOS güncellenirken elektrik gitmesi vs yani şart değilse yapmak istemiyorum. Şanssızım ben, elektrik gider bence.

Son düzenleyen: Moderatör:

TalipÖztürk

Millipat
Makaleler
2
Bende korkuyorum o yüzden BIOS güncellemiyorum ama bir yere kadar güncelle gitsin sonuçta garantisi var elektrik giderse de dert etme.

brkdms

Picopat
Korkanın çocuğu olmaz derler. Ayrıca bence güncelleme yapılmalı RAM ile ilgili bir sorun yaşıyordum BIOS güncellemesi yaptım düzeldi.

BIOS güncellemesi yapmak zormu nasıl yapılıyor? Benim de RAM ile ilgili sorunlarım var konu açtım ilgilenende olmadı. 😔

Makaleler
4
Yer
Denizli,Bozkurt
Planlı elektrik kesilmesi yapılmayacaksa elektrik kesintisi olması çok düşük ihtimal. Zaten 5 DK falan sürüyor.

Herkes UPS ile güncellemiyor zaten. O kadar korkmayın. Ben de korkuyordum 5 dakikada güncelledim hiçbir şey olmadı.
Şart değil ama yapmanız çok iyi olur. BIOS güncellemesi yapmadan Windows kurunca hata olduğunu bilmiyorum ama ben BIOS güncellemeden Windows yüklemiştim 2 sene önce. Bir sorun da yaşamadım. Sonrasında BIOS'u güncellemedim.

Son olarak çoğu mavi ekran sorununun da çözümüdür BIOS güncellemesi.

-Jwol-

Hectopat
Bende yeni sistem aldım 1 ay oldu ortalama BIOS güncellemedim. Aslında biraz erindim ben. 1 aydır her gün en az 1 kere mavi ekran yiyiyorum. Sebebi bundan olabilir galiba. BIOS güncellemesi yapmak için format atmak gerekmiyor değil mi? Veya bir flash disk?

adanalihiyar

Decapat
Makaleler
3
Yer
B.J Blazkowicz ile nazi dövüyor
Yapmalısın. Ama elektriğin kesilmeyeceğini düşündüğün bir aman yapmalısın. Mesela elektrik kesintisi haberi duyulduğu zaman yapma. Çünkü frekans değişikliği ya da bir anda kopma gibi durumlarda anakartın servislik olur. Ve bence yapmalısın. Sonuçta en güncel en iyisidir. (Çoğunlukla)

Yeni konular

Yukarı