BIOS güncellemesi yapılmalı mı?

samet266

Picopat
Hayır. BIOS Update manuel olarak yapılıyor. Windows Update sadece sürücü günceller. Bazen onu bile beceremez ama olsun.

Benim laptopu bir gün açtığım zaman (şarj kablosuna bağlı değildi) direk BIOS ekranı açıldı. Güç kablosunu takın tarzında bir şey yazıyordu İngilizce olarak. Kapattım kabloyu bağladım tekrar açtım 3-4 dk sonra Windows 10 yüklendi.

FurkanBos

Decipat
Vallahi benim kafam karıştı. Şimdi benim anladığım kadarıyla siz bir sistem aldınız ve şimdş buna BIOS kurmak istiyorsunuz. Elinizde güncel BIOS var. Sizin şimdi önce Windows'u kurup ardından BIOS'u kurmanız lazım. Çünkü BIOS üzerinden BIOS güncelleme yapılmıyor maalesef. Önce Windows'u yüklemelisiniz.

BIOS üzerinden biıos güncellemesi yapılabiliyor. Windows kurmadan da olur kursan da olur hiç disk yoksa da olur.

adanalihiyar

Hectopat
Makaleler
4
Yer
B.J Blazkowicz ile nazi dövüyor
BIOS üzerinden biıos güncellemesi yapılabiliyor. Windows kurmadan da olur kursan da olur hiç disk yoksa da olur.

Bilmiyordum. Güzelmiş. Ama nasıl yapıldığını bilmediğim için önermedim. Düzeltme için sağ olun.

BerkeP

Exapat
Makaleler
5
Stabil çalışıyorsa ellemeyin BIOS sürümüne.

adanalihiyar

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Benim laptopu bir gün açtığım zaman (şarj kablosuna bağlı değildi) direk BIOS ekranı açıldı. Güç kablosunu takın tarzında bir şey yazıyordu İngilizce olarak. Kapattım kabloyu bağladım tekrar açtım 3-4 dk sonra Windows 10 yüklendi.

Windows 10 yüklü müydü, değil miydi? Değilse ne olduğu hakkında bir fikrim yok ama yüklüyse büyük ihtimal pil düşüklüğünden olmuştur.

KS
B

Batrushka

Femtopat
Teşekkürler yorumlarınız için önce Windows'u kurup sonra BIOS güncellemesini yapmaya karar verdim.

Windows'un ISO dosyası ile anakartın BIOS'u aynı USB'de olursa bir sıkıntı çıkartır mı?

adanalihiyar

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Teşekkürler yorumlarınız için önce Windows'u kurup sonra BIOS güncellemesini yapmaya karar verdim.

En rahat öyle olacaktır sanırım. En güncel BIOS olmasına dikkat edin.

samet266

Picopat
Windows 10 yüklü müydü, değil miydi? Değilse ne olduğu hakkında bir fikrim yok ama yüklüyse büyük ihtimal pil düşüklüğünden olmuştur.

Win 10 kuralı bayağı çok oluyordu ve pili de yeterince vardı. Zaten kutudan ilk çıktığında ⅓ten biraz fazlaydı pili BIOS'ta öyle görünüyordu.

adanalihiyar

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Win 10 kuralı bayağı çok oluyordu ve pili de yeterince vardı. Zaten kutudan ilk çıktığında ⅓ten biraz fazlaydı pili BIOS'ta öyle görünüyordu.

Bilmiyorum. Dediğim gibi.
BIOS üzerinden BIOS güncellemesi yapılıyor. Farklı bir şeyi mi kastettiniz?

Ben bilmiyordum da. pardon. Bildiğim kadarıyla exe olarak açıp indirmiyor muyduk? Ben hep öyle yapıyorum da. Kusura bakmasın kimse. Özür dilerim.

Yukarı