Anakart değişikliği sonrası sistem açılmıyor

HalilŞahin

Hectopat
Daha fazla  
Anakartı değiştireyim dedim. Eskisini söktüm, yenisini taktım ama bilgisayar açılmadı. Hiçbir tepki yok. Fanlar falan hiçbir şeyden tık yok. Temizlik de yaptım. Eskisini tekrar taktım yine çalışmadı. Kontrol kalemiyle kontrol ettim her yerde elektrik var. Klavyenin ışıkları da yanıyor. Sizce nerede sıkıntı var. Fikri olan?

1569065637124-643190414.jpg 15690656662391080136068.jpg

İşlemciyi beslemek için takılan kablo yuvası 6 pin ve sen oraya 4 pin kabloyu mu takmışsın yoksa ben yanlış mı gördüm. Yukarıdan 2 pin boşta gibi.
İşlemcide 8 pin var, ben 4'lü olanı ona taktım. Diğer 4 tanesi boş. 6'lı olanı da ekran kartına taktım. Burada başka da takacak bir şey yok.
Teknik olarak RAM yoksa sistem başlamaz. RAM yuvalarını kontrol edin. Düzgün takıldığından emin olun.
Tekrar kontrol ettim. Düzgün.

İşlemcide 8 pin var, ben 4'lü olanı ona taktım. Diğer 4 tanesi boş.
4+4 olması lazım 8 pin ise. Çalışır durumdayken de mi 4 pinle çalıştırıyordun? Benim PSU'da 4+4 kablo var işlemci için. İşlemci güç girişi 4 pin olduğu için bölüp 4 tanesini taktım. 8 pin varsa 2 tane 4 pin kablo olması lazım. Birleştirip takmalısın.

4+4 olması lazım 8 pin ise. Çalışır durumdayken de mi 4 pinle çalıştırıyordun? Benim PSU'da 4+4 kablo var işlemci için. İşlemci güç girişi 4 pin olduğu için bölüp 4 tanesini taktım. 8 pin varsa 2 tane 4 pin kablo olması lazım. Birleştirip takmalısın.
[/QUOTE
4 pinle çalışıyordu ya diğer kısım boştaydı. Birde power sw kablosunu değiştirip deniyeceğim baktım olmuyor bilgisayarcıya götürüceğim. Sabahtan beri uğraşıyorum nevrim döndü.Yeter artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı