PSU değişikliği sonrası bilgisayar açılmıyor

oommeerr89

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
İyi günler. Dün eski bozulan PSU'yu değiştirdim fakat bilgisayar bir türlü açılmadı. Kabloların yerlerinde sıkıntı yok ama temazsızlık olabilir diye bir kaç kez çıkartıp taktım. Tüm bileşenler görünürde güç alıyor ve güç düğmesine basınca bilgisayar fiziksel olarak çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Saatlerce araştırıp denedim 1 kez açıldı sabah tekrar gitti.

Görebildiğim tek şey kasadaki HDD ışığı bir kaç saniye yanıp sönüyor ve öylece kalıyor. Ayrıca 2 bip sesi duyar gibi oldum ve her türlü kombinasyonlarla ramlerle uzunca uğraştım. Ekran kartında ağırlıktan hafif eğilme var gibi gözüküyordu bir şekilde sabitledim. Ekran kartını ve kablolarını söküp taktım. En son BIOS pilini de söküp taktım.

Dün 1 kez açıldığında öncesinde pek kurcalamadığım RAM'leri oturmamıştır diye hafifçe bastırdıktan sonra açılmıştı. Yani tesadüf müdür bilmiyorum ama bugün dediğim gibi her türlü denememe rağmen sonuç alamadım. Ayrıca başta F1 (BIOS setup) - F2 (devam et) seçeneklerinin olduğu bir ekran geldi. BIOS pilini çıkarttığımdan olsa gerek diğerek devam ettim, bir kaç saat gayet normal kullandıktan sonra sabah gene aynıydı.

Bugün o kadar uğraş sonucu açılmamış, yarım saate yakın öylece durduktan sonra son bir kez daha deneyeyim derken tekrar o F1-F2 olan ekran geldi. BIOS piliyle sonrasında uğraşmamıştım ama belki onunla ilgili değildir. Sevinemedim çünkü durup dururken açılması sorunun %99 devam ettiği anlamına geliyor. Yani reset atarsam muhtemelen gene açılmayacak. Bu arada son açılışta resimdeki gibi biraz gariplikler olmaya başladı. Köşedeki sekme sürekli kendi kendine görünmez bir şeylerle dolu taşıyor. Bazılarına (ses gibi) tıklasam da çalışmıyor, bazıları da aktif olsa da hiç gözükmüyor.

O hatayı da ekran kartı sürücüsünün simgesine tıklayınca bir kaç kez aldım. Sonrasında baktığımda gene garip bir şekilde driver çok eski bir sürüm gözüküyordu (2017). Onu ve bazı eksik driverları şu an güncelledim. Hala araştırmaya devam ediyorum ve burada gördüğüm RAM testleri gibi şeyleri deneyeceğim. Fakat öncesinde sistemi tekrar başlatmadan (çünkü tekrar açılmayacak gibi gözüküyor), hazır açıkken şu an yapabileceğim, kontrol edebileceğim bir şey var mıdır?

Sorun bana öncelik olarak RAM - GPU - BIOS şeklinde gibi geliyor. Fakat işin içiden bir türlü çıkamadım. Taktığım PSU ve sistem bilgilerini de yazayım. Umarım yardımcı olabilirsiniz.
MSI G46, ASUS GTX760, AMD 8320, G.Skill 2X4GB 1866MHz

Dosya Ekleri

• 53f2d2c6c6648db3e9354a2602651f6c.jpeg
    53f2d2c6c6648db3e9354a2602651f6c.jpeg
    640,2 KB · Görüntüleme: 42
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı