Anakart değişimi sonrası ne yapılmalı?

cille4654

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamünaleyküm hayırlı akşamlar. Bugün anakartımı değiştirdim ve cahilhane bir şekilde format ya da driver silme gibi bir işlemde bulunup bulunmamam gerektiğini araştırmadım. İnternette gördüğüm kadarı ile format gerekir ya da sürücüleri silsek yüklesek vs hallolur gibi metinler karşıma çıktı. Ben bunların hiçbirini yapmadım ve bir sorunla karşılaşmadım en azından fark ettiğim kadarı ile. Anakartımı söktüm yenisini taktım ardından bilgisayar beni BIOS menüsüne attı. Hiçbir ayar yapmadan exit dedim ve çıktım. Windows 1-2 dakika ayarlamalar yaptı(internet takılı değildi) ve şu anda buradayım. Uzun lafın kısası bir şey yapmam, silmem, indirmem gerekiyor mu?

Eski anakart: Esonic H61FHL.
Yeni anakart: ASUS P8H61-M LX3 Plus r2.0

Kullanmaya devam edin çünkü anakart ile donanım uyumlu ve sorunsuz çalışıyor anlaşılan. BIOS güncelleme olayı eğer donanımlarda ve sistemde kararsızlık olursa hesaba katılsın.

Çalışıyorsa çalışıyordur hocam. Bir şey yapmana gerek yok. Anakart özel olarak sürücüsünü falan yüklemen gereken bir bileşen değil.

Güncellerim fakat sebebi nedir?

Anakart yeni piyasaya çıkmış bir anakart değilse yeni birçok BIOS güncellemesi yayınlanmıştır. Olmazsa olmaz bir şey değildir. Sadece yeni bir özellik getirilir de ona ihtiyacın olursa diye yapabilirsin.

Kullanmaya devam edin çünkü anakart ile donanım uyumlu ve sorunsuz çalışıyor anlaşılan. BIOS güncelleme olayı eğer donanımlarda ve sistemde kararsızlık olursa hesaba katılsın.

Bir kararsızlık oluşursa bunu nasıl anlarım? Daha doğrusu kararsızlık olarak tabir ettiğiniz şey nedir? Mavi ekranlar, FPS düşmesi vs gibi.

Bir kararsızlık oluşursa bunu nasıl anlarım? Daha doğrusu kararsızlık olarak tabir ettiğiniz şey nedir? Mavi ekranlar, FPS düşmesi vs gibi.

RAM sıkıntısı gibi olaylar ama sadece anakart yonga sürücüleri yükleyin ve devam edin. Eğer anakart üreticisi kullanılan Windows sürümüne sürücü desteğini kesmiş ise oda önemli değil.

RAM sıkıntısı gibi olaylar ama sadece anakart yonga sürücüleri yükleyin ve devam edin. Eğer anakart üreticisi kullanılan Windows sürümüne sürücü desteğini kesmiş ise oda önemli değil.

Açıkçası yükleme konusunda tereddütüm var. Şu anda her şey tıkırında çalışıyor, eski anakart sürücüleri silinmedi daha doğrusu nereye nasıl yüklenmiştir onu da bilmiyorum bilgisayarcım yapmıştı o zaman. Şimdi bunu yükleyince çakışır korkusu var içimde.

Yeni konular

Geri
Yukarı