Anakart değiştikten sonra ne yapılır?

ali ensar.s

Decapat
Eski anakartım H110M-C yeni işlemci ve anakart aldım. Direkt eskisini söküp yenisini taksam bir şey olur mu? Ve PC'de hem SSD hem HDD var sadece SSD'yi formatlasam sıkıntı olur mu? İşletim sistemi SSD'ye kurulu diye. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben diğer sistemde aynen onu yaptım sadece anakart değil komple sistemi yeniledim sorunsuz çalıştı ancak pek bir işlem yapmadığımdan sorun çıkmadı. Yeni kurduğum sistemde bol bol mavi ekran alıyordum tek tek onları çözdüm ama en temizi yeniden windows kurmaktan geçiyor.

Ben diğer sistemde aynen onu yaptım sadece anakart değil komple sistemi yeniledim sorunsuz çalıştı ancak pek bir işlem yapmadığımdan sorun çıkmadı. Yeni kurduğum sistemde bol bol mavi ekran alıyordum tek tek onları çözdüm ama en temizi yeniden Windows kurmaktan geçiyor.

Harddiske bir şey yapmayayım değil mi? Windows 10 zaten SSD'ye kurulu oraya formar Windows 10 kurulumu yapayım. Yani tüm dosyaları HDD'ye atsam bir şey olmaz değil mi?
Sistem nedir? Format şart.

Aldığım işlemci i3 10100F anakart H410 ekran kartı RZ 570 ve 240 GB SSD 1TB HDD 8 GB RAM var. SSD'ye kurulu Windows 10 sadece SSD'ye mi format atacağım. Ben hiç format atmadım da anlamam HDD'ye elemiyeceğiz değil mi?
Açar. Fakat işlemci stabil çalışmaz.

Tek sorum var sadece SSD'ye mi format atayım Windows 10 kurulu diye, yoksa HDD'ye de atayım mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı