Arctic 360 Mm'den ROG Ryujin 360 mm geçilir mi?

Olabilir aslında eğer eskisini de satacaksan.
Eskiyi satacam zaten hocam fakat değer mi değmez mi onu bilemedim. Aslında performans olarak değmeyeceğini biliyorum. Çünkü ikisi de son derece iyi. Fakat Full asus sistem dizerken bunu da mı asus yapsam diye düşünüyorum. Aslında tamamen takıntı meselesi bendeki.

Eskiyi satacağım zaten hocam fakat değer mi değmez mi onu bilemedim. Aslında performans olarak değmeyeceğini biliyorum. Çünkü ikisi de son derece iyi. Fakat Full ASUS sistem dizerken bunu da mı ASUS yapsam diye düşünüyorum. Aslında tamamen takıntı meselesi bendeki.

İsteklerine para ayırabiliyorsan alırsın. Daha sessiz çalışır.

Full ROG sistem diziyorum arkadaşlar. Daha doğrusu sistemimi yükseltiyorum. Sıvı soğutucu olarak şu an kullandığım Arctic 360 mm var. Açıkçası beni en çok rahatsız eden şey boştayken fanlarının çıkardığı ses. Full ROG sistem dizmişken sıvı soğutucuyu da değiştirip ROG olanı almak mantıklı olur mu?

Arctic Liquid Freezer II 360 çok sessiz bir AiO. Hatta kullandığım en sessiz model kendisi. Muhtemelen ASUS modeli ondan daha fazla ses çıkarıyordur. İnternetten dB oranlarına bakın bir isterseniz. En kötü ihtimalle sessiz fan alıp takarsınız. Bende kendi sıvı soğutmama daha sessiz fanlar takarak sesi azalttım.

Arctic Liquid Freezer II 360 çok sessiz bir AiO. Hatta kullandığım en sessiz model kendisi. Muhtemelen ASUS modeli ondan daha fazla ses çıkarıyordur. İnternetten dB oranlarına bakın bir isterseniz. En kötü ihtimalle sessiz fan alıp takarsınız. Bende kendi sıvı soğutmama daha sessiz fanlar takarak sesi azalttım.

Hocam bu Arctic sıvı soğutucu fanlarını minimum %40 devirde çalıştırmam gerekiyor. Çünkü pompa bu şekilde tam devirde çalışıyormuş. Yani boştayken %40'ta çalışıyor fanlar ve rahatsız ediyor. ROG sıvı soğutucuya geçersem boştayken fanları kapatırım ama öyle bir güzelliği var. Yine de değmez mi?

Hocam bu Arctic sıvı soğutucu fanlarını minimum %40 devirde çalıştırmam gerekiyor. Çünkü pompa bu şekilde tam devirde çalışıyormuş. Yani boştayken %40'ta çalışıyor fanlar ve rahatsız ediyor. ROG sıvı soğutucuya geçersem boştayken fanları kapatırım ama öyle bir güzelliği var. Yine de değmez mi?

Tamamen gereksiz bir para harcama olur ama mutlu olacaksanız değer. Her türlü alacak gibisiniz o soğutmayı. Bende MSI ekosistemi kullanıyorum, bazen öyle takıntılar oluyor ve anlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı