Anakart işlemcinin performansını düşürebilir mi?

1Fatih0

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakart işlemcinin FPS'sini dusurebilir mi? Ben 7500F 6400 MHz anakart almayı düşünüyorum şu an bu kart 3300 TL diğer yandan başka bir kart 7200 MHz ve 6600 TL bu fark neden var anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar anakart işlemcinin FPS'sini dusurebilir mi? Ben 7500F 6400 MHz anakart almayı düşünüyorum şu an bu kart 3300 TL diğer yandan başka bir kart 7200 MHz ve 6600 TL bu fark neden var anlayamadım.

7200MHz destekli anakart daha yüksek bellek frekans hızlarının yanı sıra muhtemelen PCI-e, chipset gibi tekonolojiler konusunda da daha güncel veya güçlü. Bundan dolayı arada fiyat farkı var muhtemelen.

AMD işlemciler RAM ne kadar güçlüyse o kadar ek performans gösteriyor. Bundan dolayı daha güçlü RAM destekleyen ve daha iyi teknolojilere sahip bir anakart doğal olarak daha iyi performans sunması olası.

Anakart işlemci performansıno etkilemez overclock yapmıcağınız için. Amd ddr5de en stabil 6000 mhz çalışıyor 6k üstü kumar ve gereksiz. Siz anakart alırken m2 slotuna bakın ve 2x16 6000mhz tercih edin.

Çoğu kişinin gözardı ettiği bir durum var. Hazır sistem alanların zaten umrunda olmuyor fakat giriş seviye Asus Prime, Msi Pro ve diğer markaların modelleri genelde çok ısınır. Bios güncelleme konusunda az güncelleme alırlar ve genelde geç alırlar. OC yapmayacak günlük kullanıp oyun oynayacak biri için orta segment Tuf ve Tomahawk gibi kartlar iş görür.

Pahalı anakartlar üst segment işlemcilerde farkları ortaya çıkar yani 7950x3D gibi bir işlemciyi gidip 4K'lık bir B650 de kullanmak mantıksız olur. Pratikte çalışır ama gerçekte işlevsel olmaz. Onun dışında iyi anakartlarda overclock yapma potansiyelin daha fazladır.

Pahalı anakartlar üst segment işlemcilerde farkları ortaya çıkar yani 7950x3D gibi bir işlemciyi gidip 4K'lık bir B650 de kullanmak mantıksız olur. Pratikte çalışır ama gerçekte işlevsel olmaz. Onun dışında iyi anakartlarda overclock yapma potansiyelin daha fazladır.
Gerçekte nasıl işlevsel olmaz? A620 de bile gayet normal çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı