Anakart montajından sonra bilgisayar açılmıyor

castilla

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün yeni anakart (MSI H97 PC Mate) ve işlemcim (i5 4460)geldi. Montajını yaptım fakat güç tuşuna bastıktan kısa süre fanlar dönüyor 2-3 saniye kadar daha sonra bilgisayar reset atıyor sürekli. Soğutucuyu tam oturtamamıştım o yüzden böyle sanıyordum sonra tam oturttum denedim ama hala aynı. Sizce sorun ne olabilir? Ön panel bağlantılarında reset switch 3 pinli olduğu için jfp1 kısmına sığmıyor, bunun etkisi olabilir mi? Çıkartıp denedim fayda etmedi gerçi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığın montajın resimlerini detaylı çek ve bize buradan paylaş. Aynı zamanda kasanın içini net görecek şekilde video kaydı al ve buradan yine paylaş ki çalışma sırasında görelim. Sana her türlü yardımcı oluruz.

Sogutucuyu herangi vidayla anakartın altından tutturmaya çalıştıysan kısa devre yapıyodur kesin.
Switchleri anakart kitapçıgından bakarak dogru taktıgına emin ol.
hala sorun devam ediyosa başka bi sogutucu ile denemeni öneririm.
Birde montajın bikaç fotosunu atarsan sorununu çözmeye çalışırım.

Adam bilgisayar açılmıyor yazmış. Biri demiş termal macun sür demiş , biri demiş bios pilini tak sanki pilsiz geliyor anakartlar :) . Kardeşim güç kaynağını kontrol et. Ekran kartına yetmiyor ise bilgisayarını açmaya bilir. Yakınlarında varsa başka bir PSU onla dene karşılaştır.

Büyük ihtimalle ekran kartı gitti, aynı sorun benim başıma geldi power basıp fanlar 1 saniye dönüyor sonra kitleniyor.
Eğer anakart onboard sa ekran kartını çıkar çalıştır eğer yine çalışmazsa psu yetersiz.

Hepinize teşekkür ederim cevaplar için, anakartta kısa devre varmış, yeni bir anakart aldım ve sorun düzeldi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı