Anakart Pinleri Yamuldu Görüntü Gelmiyor

captainTv

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarı temizlerken pinlere kulak çubuğunu sürteyim tozu gitsin dedim. Baya toz olmuştu üzeri. Sürünce bir kaç pin eğilmiş ve işlemciyi takınca okumuyor. Sizce sorun pinlerde midir ?

Tuşa basıyorum hiç bir görüntü gelmiyor fakat islemci fani sürekli çalışıyor ve tüm ışıklar yanıyor. Ekran kartının fanı tuşa basar basmaz bir hareket ediyor fakat daha sonra hiç donmuyor. vRAM'de ısınma var elle hissediliyor. Ekran kartını başka PC'de denedim sorunsuz çalışıyor. Başka bir ekran kartımı kendi PC'de denedim fanını çalıştırdı fakat yine görüntü alamadım. İşlemci i7. Sorun işlemcide midir ? Çok korkuyorum çünkü garantisi biteli bir hafta oldu. Eğer işlemciyse hayatta bir daha böyle bir işlemci alamam. Pinlerin fotoğrafını atayım. Sizce sorun işlemcide midir anakartta midir ?

Not olarak işlemciden daha hiç hata almadım, pinler eğilince böyle oldu. İşlemciye bir şey olur mu ?

pin.png.jpg

Up

Bugün bilgisayarı temizlerken pinlere kulak çubuğunu sürteyim tozu gitsin dedim. Baya toz olmuştu üzeri. Sürünce bir kaç pin eğilmiş ve işlemciyi takınca okumuyor. Sizce sorun pinlerde midir ?

Tuşa basıyorum hiç bir görüntü gelmiyor fakat islemci fani sürekli çalışıyor ve tüm ışıklar yanıyor. Ekran kartının fanı tuşa basar basmaz bir hareket ediyor fakat daha sonra hiç donmuyor. vRAM'de ısınma var elle hissediliyor. Ekran kartını başka PC'de denedim sorunsuz çalışıyor. Başka bir ekran kartımı kendi PC'de denedim fanını çalıştırdı fakat yine görüntü alamadım. İşlemci i7. Sorun işlemcide midir ? Çok korkuyorum çünkü garantisi biteli bir hafta oldu. Eğer işlemciyse hayatta bir daha böyle bir işlemci alamam. Pinlerin fotoğrafını atayım. Sizce sorun işlemcide midir anakartta midir ?

Not olarak işlemciden daha hiç hata almadım, pinler eğilince böyle oldu. İşlemciye bir şey olur mu ?

Eki Görüntüle 67105

Up
O pinlerin ömrü bitmiş sayende hocam. Geçmiş olsun diyorum ve yeni bir ana kart almanı öneriyorum. :)

Kardeşim neden anakart işlemci pinleriyle oynuyorsun eğer toz olduysa bir saç kurutma makinesi tutarsın olur biter. İşlemci pinlerinin 1 tanesinin bile oturmaması sorun yaratabilir. Ve sen pinleri yamultmuşsun anakartı tekniki servise vermekten başka çaren yok ve bundan sonra da asla pinlere çubuk falan sokma

Yoo, beyler islemciyi hic ellemedim. Şimdi tamirden geldi anakart calistiramadik dediler, yine de evde dene dediler taktim islemciyi felan da bu sefer islemci takiliyken makinanin fanlar 1 tur donuyor, hemen reset atiyor. Ekran karti fani hic donmuyor ve ekrana goruntu gelmiyordu, bende islemciye bir sey olmasin diye islemciyi cikardim, oyle calistirdim. Ekran karti fani yine donmedi ama islemci fani bu sefer normal donmeye devam etti yine acilmadi makina. RAM'ler ve ekran kartini calistigina eminim, anakart kesin bozukta bu surekli islemci takiliyken resetlemesi islemciden mi kaynakli? İslemciye bir sey olmus mudur ? Yoksa anakart pinleri hala yamuk gibi ve bazilarinin ucu yok ondan mi kaynaklaniyor? Ayni zamanda termal macun da surulu degil. Arkadas islemciye bir sey olmaz felan dedi, dogru mudur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye ne olsun ? İşlemciye birşey olmamıştır.

Tamirden gelip de çalıştıramadık denmesi de bir o kadar saçma. Servise yollayın ama gördüğüm kadarıyla eski bir sistem zaten.

Bahaneyle güzel bir bilgisayar toplayın :)

İşlemciye ne olsun ? İşlemciye birşey olmamıştır.

Tamirden gelip de çalıştıramadık denmesi de bir o kadar saçma. Servise yollayın ama gördüğüm kadarıyla eski bir sistem zaten.

Bahaneyle güzel bir bilgisayar toplayın :)
Eski denemicek kadar çok yeni bir sistem İ7 İşlemci ve üzerinde 2gb 256 bit bir ekran kartı bulunuyor :)

Arkadaslar gerekli seyleri sokup anakarti hurdaya attim, bana anakart onerebilir misiniz ? Ben MSI almayi dusunuyorum, ne dusunuyorsunuz ?

Screenshot_2015-05-09-00-30-54.png

Arkadaslar almayi dusundugum anakartin ozelliklerinde i5 diyor, i7 kullanabilir miyim bu anakartta ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı