Anakarttaki GPU Pinleri Yamuldu

Hayır Cpu değil, ekran kartını takmam gereken yerdeki soket çıktı yerinden, pinler boşta kaldı, ve bazıları yamuk olduğu için girmiyor.

Haklısınız ancak nereden yardım alabileceğimi hiç bilmiyorum.
Akrabalarınızın tanıdıkları illaki vardır.

Geriye tek seçenek Play Store / App Store üzerinden fotoğraf düzenleyici uygulama indirmek kalıyor sanırım. Online siteler de mevcut tabii. Ayrıca anakart modelini de belirtin.

Sanırım PCIe yuvasına zarar vermiş. Eğer öyleyse çözmesi zor. Resme bakıp tam söyleyebiliriz.

Sanırım PCIe yuvasına zarar vermiş. Eğer öyleyse çözmesi zor. Resme bakıp tam söyleyebiliriz.
Geriye tek seçenek Play Store / App Store üzerinden fotoğraf düzenleyici uygulama indirmek kalıyor sanırım. Online siteler de mevcut tabii. Ayrıca anakart modelini de belirtin.

Anakartım MSI A88XI AC V2

Bu fanın üzerine koyduğum, bahsettiğim, yerinden çıkan soket, ekran kartının takılacağı soket yani, aşağıda da yamulan pinlerin fotoğrafını ekliyorum pek belli olmasa da.

image1 (1).JPG

image2.JPG

Ben hafif sarkma gibi bir şey bekliyordum, komple kırılmış. :kararsız: Açıkçası tamir edilebilir mi bilmiyorum. Garantisi varsa direkt servise verin. Yoksa da genel olarak donanım tamiri yapan yerler var, bir baksınlar. Sadece yerinden çıkma gibi bir durumsa belki kolaylıkla çözülebilir.

Ben hafif sarkma gibi bir şey bekliyordum, komple kırılmış. :kararsız: Açıkçası tamir edilebilir mi bilmiyorum. Garantisi varsa direkt servise verin. Yoksa da genel olarak donanım tamiri yapan yerler var, bir baksınlar. Sadece yerinden çıkma gibi bir durumsa belki kolaylıkla çözülebilir.

Kırılma gibi değil de bükülme gibi oldu aslında bir kısmı büküldü soket çıktıktan sonra, ben de ne yapacağımı bilemedim, yeni anakart almayı dahi düşünüyorum şu anda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı