Anakarttaki GPU Pinleri Yamuldu

ultrasalgeria

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni bir kasa aldığım için parçaları onun içine yerleştiriyordum. GPU takarken garip bir ses geldi, bir baktım anakartın GPU pinlerinin üzerinde bulunan siyah soket çıkmış. Pinlerin de bazıları yamulmuş. Bu yüzden soket pinlere girmiyor, çok zorlamak da istemiyorum ama senaryo kötü sanırım. Ne yapmamı önerirsiniz?

Fotoğraf ekledim ama boyut hatası verdi

PCI soketi mi kopmuş çıkmış yerinden? Tam anlayamadım ama CPU değil dimi?
Hayır Cpu değil, ekran kartını takmam gereken yerdeki soket çıktı yerinden, pinler boşta kaldı, ve bazıları yamuk olduğu için girmiyor.

Profesyonel birinden yardım alın. Yapacağınız tek hatada geri dönüşü olmayan bir yola gidersiniz.
Haklısınız ancak nereden yardım alabileceğimi hiç bilmiyorum.

Hadi be! Çok kötü bir durum oluşmuş cidden. Kadıköyde Yazıcıoğlu İşhanı var bilirsiniz belki. Orada baya başarılı yerler var. Bir gösterin isterseniz belki yapabilecek birileri vardır.

Telefondan fotoğrafı WhatsApp ile kendinize ya da başka birine gönderin, kalitesi düşecektir. Ya da Facebook üzerinden gönderin. Ondan sonra buraya yükleyebilirsiniz. Görmeden pek bir şey diyemiyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı