Anakart seçimi tavsiyesi

Merhaba. Battle Elite [webtekno] | i5-9400F RTX 2060 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com
linkte bulunan sistemi almayı düşünüyorum. Sizce aşağıdaki özelleştirme seçeneklerinden anakartı +852 TL fark ödeyerek değiştirmem mantıklı olur mu?
Sadece FPS oyun oynuyorum böyle bir değişime gerek var mı yoksa bu sistem yeterli olur mu?
Anakart FPS arttırmaz dilimizde tüy bitti işlemci veya daha iyi bir ekran kartı alıyorsunuz.

9.nesil ölü soket.
PSU çöp.
SSD iyi değil.

@MisakiTaro topladım ama bir tık pahalı oldu.

Şu sistemi tavsiye ederim:

Toplam 6865 TL.

Bende yardımcı olurum ama bu anakart FPS artırıyor olayı nereden geliyor aga?

Bazı Intel işlemcilerde FPS arttırıyor, mesela 10400F B veya H serisi anakartla kullanınca RAM frekansından dolayı 3600 işlemcinin gerisinde kalıyor, ama Z490 anakartla RAM frekansını yükselttiği için Ryzen 5 3600'ü geçiyor.

resim_2020-11-26_150839.png

Benzer bütçe için yaptığım çalışma. Bütçe bir miktar arttırılıp işlemci iyileştirilse sistem iyi olur mu?

Not: PSU'dan emin değilim sıkıntılı modelse değiştirmek lazım. Bir de bu özellikte İtopya'dan istendiği için yapmıştım parçalar başka sitelerden toplanıp daha ucuza gelebilir.

Bu fiyatlara bu sisteme benzer önerebileceğiniz hazır sistem var mı ? Anakart fpsimi yükseltir mi diye sormadım sanırım yanlış anlaşıldım. Mevcut sistemdeki anakartı araştırdım pek önerilmemiş o yüzden değiştirmeme gerek var mı diye sordum.

Geri
Yukarı