Anakart seçimi tavsiyesi

Ekran kartı ısınma sorunlu. Onun dışında bir sorun görmedim.

Bilgi için teşekkür ederim. Bu konuları öğrenmeye çalışıyorum bu yüzden böyle konulara toplamay çalıştığım sistemleri atıp sizin gibi bilgi arkadaşların düzeltmeleri sayesinde bir şeyler öğreniyorum :).

Eki Görüntüle 751903

Benzer bütçe için yaptığım çalışma. Bütçe bir miktar arttırılıp işlemci iyileştirilse sistem iyi olur mu?

Not: PSU'dan emin değilim sıkıntılı modelse değiştirmek lazım. Bir de bu özellikte İtopya'dan istendiği için yapmıştım parçalar başka sitelerden toplanıp daha ucuza gelebilir.
sistem için teşekkürler fakat amd işlemci istemiyorum
9.nesil ölü soket.
PSU çöp.
SSD iyi değil.

@MisakiTaro topladım ama bir tık pahalı oldu.

Şu sistemi tavsiye ederim:

Toplam 6865 TL.

Bazı Intel işlemcilerde FPS arttırıyor, mesela 10400F B veya H serisi anakartla kullanınca RAM frekansından dolayı 3600 işlemcinin gerisinde kalıyor, ama Z490 anakartla RAM frekansını yükselttiği için Ryzen 5 3600'ü geçiyor.
sistemdeki ekran kartını bir tık pahalı olan MSI RTX 2060 GAMING Z 6G 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu kart ile değişsem iyi olur mu ?
Güncelleme :
bu sistemi mi önerirsiniz

yoksa konunun başında yazdığım toplama sistem daha mı iyi olur ?
arada 1000 lira kadar fiyat farkı var fakat diğer parçalarıda tek tek toplayınca taksit ile alacağım için fiyatları yakın oluyor. Hangisini önerirsiniz ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı