Anakart üzerindeki pasif soğutucu nasıl sökülür ve termal macun sürülür mü?

Aeroxs

Hectopat
Daha fazla  
Anakart üzerindeki kuzey çipinin üstündeki pasif soğutucu nasıl, sökülür termal macun uygulanır mı?

Termal macundan ziyade heatsink glue veya termal ped kullanilir genelde, az bir macun kullanimindan da sorun cikmaz tabii.

Eger sogutucunun iki yaninda vidalar varsa oyle cikarabilirsin, fotograf atarsan daha iyi yorumlariz.

Termal macundan ziyade heatsink glue veya termal ped kullanilir genelde, az bir macun kullanimindan da sorun cikmaz tabii.

Eger sogutucunun iki yaninda vidalar varsa oyle cikarabilirsin, fotograf atarsan daha iyi yorumlariz.
1658842152220.jpeg
bu şekilde

Model adı: P5G41T-M LX.

İki tarafinda vida var, eger anakarta lehimli degilse kargaburnu gibi bir aletle cikarmayi deneyebilirsin.

İki tarafinda vida var, eger anakarta lehimli degilse kargaburnu gibi bir aletle cikarmayi deneyebilirsin.
Değil ama yaylı bir sistem var çözemedim döndürünce bir şey olmuyor düğme gibi basınca içe doğru gidiyor soğutucu oynuyor bırakınca soğutucu oynamıyor

Değil ama yaylı bir sistem var çözemedim döndürünce bir şey olmuyor düğme gibi basınca içe doğru gidiyor soğutucu oynuyor bırakınca soğutucu oynamıyor.

Anladim, bos donuyorsa fazla ellemeyelim. Neden acmak istiyorsun kuzey koprusunu, isiniyor mu?

Heatsink ile cip arasinda hava boslugu yok, yani toz girisi olmaz. Toz icin orayi ellemene gerek yok isin kisasi.

Maksimum kac derece goruyor kuzey koprusu? O vidalardan bir sekilde kurtarirsan ulasirsin ana cipe, onun icin de dondurmeli bir yontem kullanman lazim zaten.

Soğutucunun anakartın arka kısmına gelen tarafında 2 tane plastik uç var, o uçlara pense ile bastırıp ileri ittirdiğinizde diğer taraftan atıyor ve serbest kalıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan yardım alabilirsiniz. Mantık aynı.

Soğutucunun anakartın arka kısmına gelen tarafında 2 tane plastik uç var, o uçlara pense ile bastırıp ileri ittirdiğinizde diğer taraftan atıyor ve serbest kalıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tam da bu videoyu arıyordum izlemiştim gönderdiğiniz için teşekkür ederim.

Dakika kaçta acaba@122218

Olmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı