Anakart uzerindeki onboard VGA soketi sallaniyor

EmprieeL

Centipat
Arkadaşlar, anakartın VGA soketine kablo takınca, ufak sallayınca gıcırdıyor. Kopacak gibi. Neden sizce? Sizde de var mı bu olay?

Dosya Ekleri

• IMG_20200306_123218.jpg
    IMG_20200306_123218.jpg
    916,9 KB · Görüntüleme: 48
Lehimleri falan gevşemiştir garantisi varsa garanti yoksa şayet on board kullanıyorsanız. Yani ekran kartı yoksa şayet anakartı söküp bir TV tamircisine götürün lehimleirini yeniden yapsın düzelecektir. Bu imkanlarınız yoksa sıfır bir ekran kartı veya ikinci el uygun bir ekran kartı alıp takın derim.

Lehimleri falan gevşemiştir garantisi varsa garanti yoksa şayet on board kullanıyorsanız. Yani ekran kartı yoksa şayet anakartı söküp bir TV tamircisine götürün lehimleirini yeniden yapsın düzelecektir. Bu imkanlarınız yoksa sıfır bir ekran kartı veya ikinci el uygun bir ekran kartı alıp takın derim.
Sadece ses geliyor gıcırtı ufak sallanıyor kopmalık durum yok. Sizdede var mi ?

Bende yok ama ben de zamanın da CPU 4 pin besleme yanmıştı. Götürdüm televizyon tamircisine 5 lira verdim ve bozuk anakartadaki soketi söktürüp sağlamına takdırdım baya güzel oldu. Kopmalık durum yoksa devam edin sorun yaşayacağını sanmam.

Bu sorunun birisinde olup olmaması sizin durumunuzla ilişkili değil. Diğer üyelere bunu sormanız bir şey değiştirmez. Çıkıp da uğraşmamak adına "bende de var, boşver" desem ne yapacaksınız?
Size durumu düzeltmeniz için öneriler sunuluyor.

VGA portunun lehim yerlerine bakın bakalım sallarken lehimler hareket ediyor mu? Ediyorsa soğuk lehim olmuştur, riske atabilirsiniz. Çoğu zaman genelde giriş sallanır komple sallanmaz. Benim ekran kartının HDMI kablosunu da sallayınca sanki giriş oynuyormuş gibi oluyor ama halbuki öyle değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı