Anakart ve işlemci değişimi sonrası i5 10400F sistem düzgün çalışmamaya başladı

umtbra

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, anakartımı ve işlemcimi değiştirdim ama birkaç sorunum var yardımcı olur musunuz?

Anakartım MSI B460M PRO.
İşlemcim i5 10400F.

Sorunlarım;

Kasanın önündeki 3 fan ve arka egzoz fanlarım çalışıyor fakat fanların ışıkları yanmıyor.

Power tuşuna basınca geç algılıyor. Bilgisayar 2-3 saniye sonra çalışmaya başlıyor.

RAM'lerim 3000 MHz fakat 2133 MHz olarak görünüyor. Eski anakartımda da böyle bir sorun vardı BIOS üzerinden profil oluşturunca düzelmişti. Bu anakartta nasıl yapacağım bilmiyorum.

Steam oyunlarına(PUBG- BF1) girince hata vermeden kapanıyor. Steam dışında 2 oyunda (metro 2033 ve Minecraft)denedim sorunsuz çalıştı.

Bu arada anakart ve işlemci değişiminden sonra format atmadım.

Steam oyunlarına(PUBG- BF1) girince hata vermeden kapanıyor. Steam dışında 2 oyunda (metro 2033 ve Minecraft)denedim sorunsuz çalıştı.
Bunun çözümü büyük ihtimalle temiz kurulumdur.
RAM'lerim 3000 MHz fakat 2133 MHz olarak görünüyor. Eski anakartımda da böyle bir sorun vardı BIOS üzerinden profil oluşturunca düzelmişti. Bu anakartta nasıl yapacağım bilmiyorum.
Bunun çözümü XMP açmak. Technopat videolarında bulabilirsin.
Kasanın önündeki 3 fan ve arka egzoz fanlarım çalışıyor fakat fanların ışıkları yanmıyor.
Bunun çözümünü bilmesem de fan bağlantılarını kontrol etmekte fayda var.

Merhaba, anakartımı ve işlemcimi değiştirdim ama birkaç sorunum var yardımcı olur musunuz?

Anakartım MSI B460M PRO.
İşlemcim i5 10400F.

Sorunlarım;

Power tuşuna basınca geç algılıyor. Bilgisayar 2-3 saniye sonra çalışmaya başlıyor.

Bu arada anakart ve işlemci değişiminden sonra format atmadım.
Anakart ve işlemci değişiminden sonra temiz bir kurulum yapmanız önerilir.

XMP açarak RAM sorununu hallettim. Şimdi format atıyorum. Fan ışık problemi ve Power tuşuna bastıktan sonra elektriğin geç gelmesi sorunu devam ediyor.
Sadece Power tuşunun geç algılaması sorunu kaldı arkadaşlar. Bunu da çözmem lazım yoksa uyuyamam bu gece.

Yeni konular

Geri
Yukarı