Anakart ve işlemci değişimi sonrası sistem çalışmıyor

kafabinbesyuz

Centipat
Sayın arkadaşlar,
Yeni almış olduğum ve aşağıda bilgileri bulunan donanım açılmadığı gibi hiç tepki vermiyor. Öncelikle Power sorunu olabileceğini düşünerek yeni bir Power sup alarak deneme yaptım ancak hiçbir tepki alamıyorum. Anakart arızası olarak düşündüm ve garantisine gönderdim tüm testleri yapılmış sorunsuz. Çalışmamasına hiçbir neden ya da anlam veremiyorum. Kasa dışında test ettim yine herhangi bir tepki alamıyorum.
Donanım;
İşlemci: Ryzen 5 3600 (sıfır)
Anakart: Gigabyte B450M S2H (sıfır)
RAM: Adata DDR4 2133(15) 8gx8 1 adet.
HDD: SSD Plus scandisk 250 GB.
Power: Everest eps 6600 (sıfır)
Olası nedenler ya da başına bu tarz bir durum gelen arkadaşlarım destek olabilirse sevinirim.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yalnız Windows bu değişimden sonra açılır mı? Bunu düşünmek gerek bence. Ayrıca BIOS güncellemesi gerekebilir kutunu bir resmini atsanız?
Piyasadaki çoğu B450 kart zaten 3000 serisine hazır.

Bende öyle biliyorum hocam.

Piyasadaki çoğu B450 kart zaten 3000 serisine hazır BIOS'la geliyor artık ama depodan mepodan çıkartıp sattılarsa anakartı böyle bir ihtimal de var.
Yaklaşık 4 ay önce aldığımızda kendimiz yeni sürüme güncellemiştik, BIOS eski sürümdeydi. Çok satan bir model olduğu için stok göndermiş olma ihtimalleri yüksek.

Bilgisayara hiç güç gitmiyor olarak açıklamış sanırım, anakart ışıkları yanmıyor , fan da dönmüyor sanırım BIOS ve ekran kartı takılması mevzusundan önce başka bir sıkıntı var.

Çalışmıyordan kastın görüntü mü alamıyorsun? Ekran kartın var mı? Ryzen 3600 sistemden görüntü alabilmen için ekran kartın olmak zorunda.
Görüntü almak değil cihaz hiç tepki vermiyor. Yani fanlar dönse ya da bir hareket olsa ekran kartını bağlayacağım. Hiç tepki yok.
bende benzer sorunlar yaşadım. Sorun ramlerde cıkmıstı.
Ramden kastınız uyumsuzluk nedeniyle sistem enerjiyi tamamlamıyor gibi mi? Nasıl çözdünüz?

Görüntü almak değil cihaz hiç tepki vermiyor. Yani fanlar dönse ya da bir hareket olsa ekran kartını bağlayacağım. Hiç tepki yok.
Anakartın kutusunun ön yüzünü atar mısın?

Anakartı arızasız olarak size teslim ettiklerine göre bu durumda sıfır da olsa Everest Psu 'dan şüpheleniyorum yapıcak bir şey yok sisteme hiç güç gitmiyorsa sıkıntı anakart veya psudandır.

Fanlar hiç mi dönmüyor? Yoksa görüntü mü gelmiyor?
Fanlar hiç dönmüyor...
Evet 3000 serisi kullanmak için BIOS güncellemesi gerekli.
Bunu nasıl yaparız? Cihaz hiç açılmıyor :)))
Hocam yalnız Windows bu değişimden sonra açılır mı? Bunu düşünmek gerek bence. Ayrıca BIOS güncellemesi gerekebilir kutunu bir resmini atsanız?

Bende öyle biliyorum hocam.
Kutunun fotosu

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı