Anakart ve işlemci neye göre seçilir?

Bütçe 2000-2500 diyebilirim biriktirmeye yeni başladığım için parayı.Belirttiğim oyunları kasmadan, belirttiğim ayarlarda rahatça oynamak istiyorum.Öyle bir bilgisayar işte.Normalde bilgisayarcı ekran kartı,anakart ve işlemciyi bize 500 TL`ye vericeğini söylemiş ama aklıma hiç yatmadı büyük ihtimalle eskidir veya bozuktur.O yüzden yeni bir bilgisayar topluyacağım.

Bütçe 2000-2500 diyebilirim biriktirmeye yeni başladığım için parayı.Belirttiğim oyunları kasmadan, belirttiğim ayarlarda rahatça oynamak istiyorum.Öyle bir bilgisayar işte.Normalde bilgisayarcı ekran kartı,anakart ve işlemciyi bize 500 TL`ye vericeğini söylemiş ama aklıma hiç yatmadı büyük ihtimalle eskidir veya bozuktur.O yüzden yeni bir bilgisayar topluyacağım.
Bütçenizi azıcık daha zorlarsanız: SSD Gigabyte 240GB seçin (SU630 kronik sorunlu bir model 480GB olması yanıltmasın sizi) Olmaz derseniz kasayı da düşürün. Ama 240gb GTA 5 için yetmez. Önceki bilgisayarınızın harddiskini de kullanabilirsiniz :)

İnceleme videosunu izledim baya bir iyi performansı var artı ekran kartını sonradan değiştirebiliyormuşuz daha iyi olanlara teşekkürler birde benim o rami nasıl satabilirim fikriniz var mı nerde satabileceğime ne kadara felan?
Peki AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz, RX580 8GB, 8GB Ram, 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC bu mu daha iyi yoksa DA-V3.5/AMD Ryzen 5 1600/MSI RX570 Armor 4GB OC/8GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bu mu 4 GB ekran kartı fazla teknobiyotikde artı olark 200 TL farkla R5 2600 ve ve rx580 miş ama güvenilir midir bu teknobiyotik?
Beyler şimdi ben DA-V3.5/AMD Ryzen 5 1600/MSI RX570 Armor 4GB OC/8GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bu bilgisayarı topluyacağım ama world kredi kartı veya diğerleri olmadığı için taksit yapamıyorum.Şimdi şey sorucam mesela işlemcisi 19 mb diyor ben 16 mb alsam bir uyumsuzluk felan çıkarır mı veya siz o bilgisayarın parçalarını diğer sitelerden sipariş etmek için link verir misiniz bulamıyorum uyumlu çünkü lütfen bir yardımcı olun.
Konuyu kilitleyebilirsiniz heralde böyle oluyordu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı