Anakart ve İşlemcinin yandığını nasıl anlarız?

Dediğim gibi ekran kartını sökerek açmayı deneyin, kesin çalıştığından emin olduğunuz bellekler takın. Ve macun yenilemesi yapın.

Herkese merhabalar ilk önce ekrana elektrik geliyor mu ? Geliyorsa bios' a girmeyi dener misiniz ? Bendede aynısı oldu anakart yanmış dediler ama başka bir dükkan da ise sistem çökmüş dediler ve formatla düzeldi.

Not: anakart yanmis dedikleri zaman bilgisayari ben görmedim kardesimde iken bozulmuştu bende sonra hiç acmadım bilgisayarcı dükkanlarının dediklerini ilettim yanlış bilgi olursa kusura bakmayın.

Merhaba benimde benzer sorunum var power tusuna bastigim zaman alttaki led bes alti defa yanip sonuyor ama hic bi sekilde ekrana goruntu gelmiyor ayrica fanlar filanda calismiyor ve laptop sicak uflemesi gerekirken aksine buz gibi oluyor acil yardim edermisiniz

Şu zamanda bu arkadaşın sorununu çözecek bir bilgisayarcı bulmak zor gerçekten. Recep Baltaş'ın dediği gibi bakkal psikolojisi ile iş yapıyorlar geneli. Bilgisayardan anlamayan kişiler internet kafe deneyimi ile kendilerine bilgisayar tamir dükkanı açıp bu kendilerini bilgisayar uzmanı zannediyorlar. Bu ne kadar absürd olsada bir gerçek. Adamın bilgisayarı belkide sağlam sadece yazılımsal bir sıkıntı varsa bile sana gelip anakart yanmış diyebiliyor. Işte bu adama bu rahatlığı veren bizleriz. Eğer biraz bilgi birikimin var ise ve bilgisayar sorunları hakkında çözüm arıyorsan en doğrusu sorunu kendin bulup kendin çözmektir. Ben şu ana kadar deneme yanılma yöntemi ile bir çok pc sorununu kendim çözdüm diyebilirim. Bu benim için bir deneyim de demek ayrıca. Sende deneyim sahibi olmak istiyorsan bunları yapabilirsin. Nacisane görüşümdür. Asıl konudan biraz sapmış olabilirim bunun için kusura bakmayın.

@Amnesia Senin çok büyük bir ihtimalle donanımsal bir sorunun var. Cihaz kendini başlatmaya geçemiyor. Ya anakartta bir sorun var veya üzerindeki donanımlarda. Veya bir yerinde kısa devre oluşuyor, cihaz kendini kapatıyor açılmadan. Bu işten gerçekten anlayan bir yere götür. Ücreti umarım seni üzmez. :(

Arkadaşlar bende de bu arkadaşın sistemine benzer bir sistem vardı aynı şey benimde başıma geldi bilgisayarı sabah açmaya çalıştım ışık gelmedi yani ledler yanmadı işlemci fanı dönüyor fakat sistem gelmiyordu bende sinirlenip bir bilgisayarcıya gittim adam casper bayisi bana da ana kartın yanmış dediler tmm yaptıralım dedim adam 200 tl ye buluruz dedi ertesi gün zoruzoruna 300 tl ye bulmuş bende sinirlenip yaptırmadım.eve gelince pc başlatma tuşuna basılı tuttm psudan koku geldi ve ardından duman çıktı hemen gördüğüm gibi anakarttan psu bağlantılarının hepsini söktüm psunun içini açtım içinde büyük siyah şey şişmiş ne yapmalıyım .:matrix: :cry:

Geri
Yukarı