Çözüldü Anakart VGA Işığı neden yanar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerzerkFrost

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Memur
ASUS TUF X570 anakartımın üstündeki VGA LED'i arada sırada yanıyor, nedeni nedir? Toplarken bir şeyi yanlış bağladımda anakart bir uyarı mı veriyor acaba?

Dosya Ekleri

• 20190926_002947.jpg
    20190926_002947.jpg
    721,9 KB · Görüntüleme: 941
Çözüm
Bu ışık ekran kartı ile ilgili bir şeyler yolunda gitmiyorsa yanar ve bir eksiklik/hata vardır. Bir şeyde temassızlık veya gevşeklik de olabilir. Ekran kartını çıkarıp düzgün şekilde oturtun ve güç bağlantısını tekrar yapın. Ekran kartı ve monitör bağlantısını da bir kontrol edin, kabloyu farklı portlarda deneyin. BIOS'unuz güncel değilse güncelleyin. RAM'ler de sorun yaratıyor olabilir, onları da anakart kitapçığına göre doğru slotlara takın.
Kesinlikle katılıyorum tuf markasında bir şey olduğunu düşünüyorum bende. Bu arada şunu çözdüm benim pc de kapalıyken önce ekranın açıyorum sonra kasanın power düğmesine basıp çalıştırınca vga ışığı yanmıyor.
Tuf ile alakası yok ya. Bende asus rog strix X570 modherboart var ben dce monitörü açmadan bilgisayarı açarsam bu sorunu yaşıyorum. Sebebini bilemiyorum neden yapıyor ama tuf veya rog la alakalı değil gibi.

Ben Asus Tuf markasından dolayı olduğunu sanıyorum. Çünkü taktığım parçaların sağlamlığından eminim ve sadece monitör kapalıyken ledin yanması anakartta bir tür yazılım hatası olduğunu gösteriyor. Başka Asus Tuf x570 kullanıcısı varsa bu tür bir sorun yaşıyorsa buraya yazsa iyi olur.
Konu hortlatma gibi olacak ama bende bu sorunu bende yaşıyorum. Monitor ü açmadan pc açında vga ışığı yanıyor. Görüntü de geliyor. Hayret edilesi bir durum. :)

Son düzenleme:
Konu hortlatma gibi olacak ama bende bu sorunu bende yaşıyorum. Monitor ü açmadan pc açında vga ışığı yanıyor. Görüntü de geliyor. Hayret edilesi bir durum. :)
Bende siz dedikten sonra baktım Asus X570-E Anakart'da aynı sorunu yaşıyorum monitör kapalıyken bilgisayarı açarsam ışık bir daha sönmüyor ama görüntüde hiçbir sorunum yok monitör açık bilgisayarı başlatırsam VGA ışığı yanmıyor ilginç sorun neyden kaynaklı acaba ilginç

Evet bende de Tuf B550m plus var. Aynı şekilde ekranı sonradan açınca ışık yanıyor sürekli.
İlk ekran açıksa açılışta yanıp hemen sönüyor.
Açılışta ekran kapalıyken görüntü oluşmadığını algılayınca bir şeylerin ters gittiğini düşünüyor heralde..

Monitörümü asla tuşundan kapatmamama rağmen anakart açılışta VGA arıza ışığını yakıyor. Ama bunu sürekli yapmıyor. Yansın ne olacak diyorum sonuçta görüntüm geliyor testlerini de yaptım hiçbir problem gözükmüyor fakat açılışta bu ışığın yandığı zamanlarda biosa giremediğimi fark ettim. Monitöre direkt Windows ekranında görüntü geliyor. Bunun bir çözümü yok mu cidden birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Aynı problemi bende yaşıyorum. B550M PLUS(wifi) modeli var bende de. Sorun arada bir oluyor. Elektriği kesip bekleyip tekrar açınca düzeliyordu ancak bugün gitti 20 dk sonra felan geldi. Monitörümü de hiç kapatmam. Asus'la ilgili bir sorun galiba. Yada arkadaşların dediği gibi bir özellik. Ancak doğru çalışmayan bir özellik. Yarın teknik servisi arayıp sormayı düşünüyorum.

Aynı problemi bende yaşıyorum. B550M PLUS(Wi-Fi) modeli var bende de. Sorun arada bir oluyor. Elektriği kesip bekleyip tekrar açınca düzeliyordu ancak bugün gitti 20 dk sonra falan geldi. Monitörümü de hiç kapatmam. ASUS'la ilgili bir sorun galiba. ya da arkadaşların dediği gibi bir özellik. Ancak doğru çalışmayan bir özellik. Yarın teknik servisi arayıp sormayı düşünüyorum.

Sorduktan sonra buraya da bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim bende halen sorun devam etmekte. Bilgisayarı normal kapatıp açtığımda problem olmuyor fakat yeniden başlat dediğimde VGA ışığı yanıyor ve biosa giremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı