Anakarta aynı iki işlemci takılırsa FPS oranı ne kadar yükselir?

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Selam, örnek vermek gerekirse anakartta iki işlemci soketi mevcut. X işlemcisini taktığımızda Z oyununda 100 FPS almakta. Aynı işlemciden ikinci sokete de taktığımızda bu FPS değeri ne kadar yükselir?

2 işlemci gibi şeyler özel sunucu ve bilgisayarda var ama o senin düşündüğün gibi 2 parça 2 katı FPS mantığına göre işlemiyor. Normal bir oyuncu ve kullanıcı için de kullanılmaz.

2 ekran kartı bile günümüzde doğru dürüst stabil çalışmıyor ve tercih etmek mantıksız oluyor oyun oynamak için.

2 işlemci gibi şeyler özel sunucu ve bilgisayarda var ama o senin düşündüğün gibi 2 parça 2 katı FPS mantığına göre işlemiyor. Normal bir oyuncu ve kullanıcı için de kullanılmaz.

2 ekran kartı bile günümüzde doğru dürüst stabil çalışmıyor ve tercih etmek mantıksız oluyor oyun oynamak için.
Sunucu olarak kullanacağım fakat oyunlarda da nadir de olsa kullanacağım. Çift işlemci olduğunda ne kadar yükselir diye merak ettim.

Sunucu değilsen bunu yapamazsın. Ya da Threadripper takarak çok çok profesyonel hesaplamalar için kartına çift işlemci takacaksın o da 100FPS'i 120 yapmak için girilecek mevzu değil.

Ağzımdan aldınız, SLI bile parasının hakkını veremeden kayboldu piyasadan.

2 tane GTX 680 tam iki katı FPS verebiliyordu. Ki 690'ın içine de 2x680 koymuşlardı. Yeni kartlarda öldürdüler.
Bunu bilmiyordum teşekkürler. GT400 serisi çıktığında satın alıp Core 2 Duo 2.8 çipin yanına takmıştım ama 500-600 serilerinde SONY VAIO 19 inç laptop kullanmaya başladığımı iyi hatırlıyorum kaçırmış olabilirim o araları.

Eskiden baya iyiydi. 2 tane GTX 680 tam iki katı FPS verebiliyordu. Ki 690'ın içine de 2x680 koymuşlardı. Yeni kartlarda öldürdüler.
970 döneminde de fazlaydı bu işe girişenler. O dönemde de çoğunlukla tek ve daha güçlü kart (aynı performansı verse bile daha düşük güç tüketimi ve stabilite ile) kullanmak daha mantıklı oluyordu.

Aynı fiyatı verip %30 40 artış sağlamanın avantajı günümüzde hiç kalmadi zaten.

Geri
Yukarı