Çözüldü Anakarta macun bulaştı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ElmorsS

Hectopat
Fanı söküp başka fan takacaktım. Söktükten sonra bir iki tane lehimin üstüne saç tanesi kalınlığında macun bulaştı. Silmeye çalıştım kurumuştu kırarım diye silemedim. Bir sıkıntı yok normal çalışıyor bilgisayar. Kolonya ile vs. silmeye çalışmama gerek var mı? İleride paslanma vs. durumu yapar mı? Biraz tedirgin oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normal ıslak mendil iş görür mü yoksa kulak çubuğuna kolonya döksem olur mu?
Silmedim sıkıntı yok çalışıyor lehimi soğutsun :D

İletken olmayan herhangi bir malzeme ile silebilirsin, ıslak mendil veya kolonyalı bir çubuk da olur ki kolonya zaten elektriği iletmiyor.

Ama dersen ki zaten sorun yok, sen bilirsin. :)
Fanı söküp başka fan takacaktım. Söktükten sonra bir iki tane lehimin üstüne saç tanesi kalınlığında macun bulaştı. Silmeye çalıştım kurumuştu kırarım diye silemedim. Bir sıkıntı yok normal çalışıyor bilgisayar. Kolonya ile vs. silmeye çalışmama gerek var mı? İleride paslanma vs. durumu yapar mı? Biraz tedirgin oldum.

Hayır gerek yok hiçbir zararı olmaz.

Termal macun iletken değildir sorun olmaz, izopropil alkollü bir mendil ile silebilirsin.

Normal ıslak mendil iş görür mü yoksa kulak çubuğuna kolonya döksem olur mu?
Silmedim sıkıntı yok çalışıyor lehimi soğutsun :D

İletken olmayan herhangi bir malzeme ile silebilirsin, ıslak mendil veya kolonyalı bir çubuk da olur ki kolonya zaten elektriği iletmiyor.

Ama dersen ki zaten sorun yok, sen bilirsin. :)

Çözüm

Geri
Yukarı