Anakarta su döktüm, ne yapmalıyım?

oguzz.tahaa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarımı temizliyorum, fanları kulak cubuğu ile suya ıslatıp üstündeki tozları çekiyordum. Sonra sıra anakarta gelmişti. Ben de etrafını temizleyeyim derken elim kaydı ve tırtıklı kare yani anakarta su geldi. Direkt fişten çektim ve telaşa kapıldım, bez kulak çöpü pamukla suyunu çektim ve saç kurutma makinesiyle kuruttum. Anakartim Ryzen 5 2600X garantisi de var, garatiye götürsem bir şey yaparlar mi?

Arkadaşlar ben bilgisayarımı temizliyorum, fanları kulak cubuğu ile suya ıslatıp üstündeki tozları çekiyordum. Sonra sıra anakarta gelmişti. Ben de etrafını temizleyeyim derken elim kaydı ve tırtıklı kare yani anakarta su geldi. Direkt fişten çektim ve telaşa kapıldım, bez kulak çöpü pamukla suyunu çektim ve saç kurutma makinesiyle kuruttum. Anakartim Ryzen 5 2600X garantisi de var, garatiye götürsem bir şey yaparlar mi?
Bi şansını dene garantide.

Bi de saç kurutma makinesi ile kururtun. Ama soğuk modda. Sıcak ile yaparsanız lehimler erir.

Kuruduğundan emin olmadan sakın elektriğe takma.
Prizi çekmeden bu işlemi yapman zaten hata.
Bu temizleme işlerinde izopropil alkol öneriliyor ama solunum yollarını tahriş eder, bunun bilincinde olarak kullanın. Açık havada vs. cilde de temas ettirmeyin.
Bi de saç kurutma makinesi ile kururtun. Ama soğuk modda. Sıcak ile yaparsanız lehimler erir.
Saç kurutma makinesi alev üflemiyor. Kolay kolay lehimleri eritmez. Adamlar erisin diye alev kullanıyor, anca eriyor.

Pirinç'e yatır 2 gün hiç dokunma işlemci, fan, ekran kartı, RAM ne varsa çıkart BIOS pilini kesinlikle çıkart ekran kartına su değmiş işe unuda pirinç'e yatır düzelmezse garantiye ver.

Geri
Yukarı