Anakarta Tornavidayla Dokunduktan Sonra Kıvılcım Çıkması

GTX 750 Ti

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen gün 2.el anakart ve güç kaynağı aldığımdan bahsetmiştim. Sadece güç kaynağının kablolarını deneme amaçlı anakarta bağlayıp çalıştırayım dedim. İşlemci soketinin yanındaki 4 girişli yere kablo takmayı unutmuşum. Sonra dalgınlıkla tornavidayla anakartın HDD LED kısmına dokundum. Ufak bir kıvılcım çıktı. Anakartım zarar görmüş müdür sizce? Şu an elimde RAM olmadığı için bakamıyorum da keşke yapmasaydım.

Son düzenleyen: Moderatör:
PCB'ye gömülü veri ya da güç yollarına zarar vermiş olma ihtimaliniz var. Sistem sorunsuz açılıyor ve performansta hissedilir değişme yoksa temas ettiğiniz yeri küçük bir elektrik bandı ile kapayın. Herhangi bir sorun çıktığında ise servise verin. Kullanıcı hatası öne sürerek garantiden çıkaradabilirler. Aklınızda bulunsun.

GIGABYTE GA31M-S2L.

PCB'ye gömülü veri ya da güç yollarına zarar vermiş olma ihtimaliniz var. Sistem sorunsuz açılıyor ve performansta hissedilir değişme yoksa temas ettiğiniz yeri küçük bir elektrik bandı ile kapayın. Herhangi bir sorun çıktığında ise servise verin. Kullanıcı hatası öne sürerek garantiden çıkaradabilirler. Aklınızda bulunsun.

Peki neden böyle birşey oldu açıklayabilirmisiniz? Yani kıvılcım çıkması. Daha önceki anakartımada aynı şekilde kısa devre yaptırarak çalıştırmak için dokunmuştum böyle bir durumla karşılaşmadım.

Hocam şimdi aklıma geldi ben oraya ilk başta toplu iğneyle dokunmuştum. Kıvılcım çıkma sebebi o yüzden olmuş olabilir mi?

Güncel.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı