Anakartım HDMI to VGA Desteklemiyor mu?

Alpaje

Decapat
369036

Anakart sitesine girdiğimde bunla karşılaşıyorum. Ekran kartımı 5 gün önce aldım fakat görüntü vermiyor. HDMI to VGA kullanıyorum fakat sanırım desteklemiyor. Bu doğru mu?

Ekran kartından görüntü almak için monitöre taktığınız kabloyu (VGA, HDMI gibi) ekran kartına takmanız lazım. Dönüştürücü kullanmak ekran kartı ve monitörle ilgili bir durum.

Kusuruma bakmayın. Yaptıklarım şunlar:
  1. BIOS'u en son sürüme güncelledim.
  2. HDMI to VGA adaptörünü kullandım.
  3. BIOS piliyle BIOS'a reset attım.
  4. Ekran kartı sürücülerini yükledim.
  5. Monitör değiştirdim. (Sonuç aynı.)
  6. Adaptörü test ettim. (İyi çalışıyor.)
  7. Kasam: HP Compaq 6300 Pro SFF
Kasadan daha büyük ekran kartı fakat sıkıntı çıkmıyor, fanı ile beraber düzgün çalışıyor. Aldığım ekran kartı ise; OEM AMD Radeon RX 460.

Sıkıntı: Ekran kartını takınca maalesef görüntü gelmiyor, kablo bağlasam da bağlamasam da. Sıkıntı nerededir?

Son düzenleyen: Moderatör:
VGA kablonuzda sorun olabilir mi? Sorun anakartta değil de ekran kartındadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekrana görüntü gelmiyorsa ve PC açılıp ayar yapamıyorsanız, Çözünürlük ayarını Güvenli Mod'da düşürüp deneyin bir de. Ya da farklı bir dönüştürücü ile deneme imkanı varsa bunu VGA To HDMI kablosunu da farklı bir kabloyla denebilirseniz sorun anlaşılabilir.

Bilgisayar'ın işlemcisinde görüntü kaynağı mevcut ise öyle açıp ekran kartını kontrol edin.
Ekran kartina dönüştürücü bağlamasam bile aynı sonucu, yani görüntü alamıyorum. Pcı çıkışında sıkıntı olabilir mi? Ya da kasaya sığmadığından ötürü sıkıntı çıkmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı