Anakartım yandı

Fatihgünes20

Decapat
Arkadaşlar dün bilgisayarımda oyun oynarken bilgisayar aniden kapandı. Açmaya çalışınca duman çıktı hemen kapattım. Sizce işlemciye zarar gelmiş olma ihtimali var mı? RAM'i söktüm.

Dosya Ekleri

• P_20200410_112617.jpg
    P_20200410_112617.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 132
  • 1586508419991932795222.jpg
    1586508419991932795222.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 111
AMD sıkıntı hep söylemişimdir. AMD pişmanlıktır.

Çok yüzeysel bir yorum. Sorun PSU kaynaklı ya da anakart üreticisinden kaynaklı büyük ihtimal. İşlemciyi bağlayan durum yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam ben genelleme söylüyorum işlemci dahi olsa AMD bana göre olumsuz.
Nedenini söyler misiniz? Uzun yıllar AMD kullanan çok insan var. Böyle desteksiz sallamalarla bir yere varılmaz. Ama pardon, anakartı işlemci yaktı değil mi? Neden, fazla güç çektiği için mi? 200W'lık Intel işlemcileri duydunuz mu? 14++++++++ ile gelen? AMD eski AMD değil. Şamar oğlanı değil artık:)

Ben hep AMD kullandım 2 defa PSU yandı sistem de sıkıntı yoktu arkadaşım anakartın mosfetleri gitmiş sistem bileşenlerini tek tek farklı bir anakartta kontrol etmen gerek sağlam parçaları bulmak için ayrıca PSU dengesiz voltaj göndermiş olabilir.

Arkadaşlar dün bilgisayarımda oyun oynarken bilgisayar aniden kapandı. Açmaya çalışınca duman çıktı hemen kapattım. Sizce işlemciye zarar gelmiş olma ihtimali var mı? RAM'i söktüm.
amd sistemler yıllardır tam yükte çalışır gibi gözükür çok ısınır bazen tam performans veren sistemler var bazende işe yaramaz şekilde performans vermez bende sevmiyorum işe yaramaz almayın intel ve nvidia alın geçmiş olsun arkadaşım orayı tamir ettirsen yine sorun devam eder veya başka yerlerden çıkabilir

Geri
Yukarı