Anakartımdaki kondansatörü kurcaladım

xbaranhub

Centipat
Daha fazla  
PC im çalışıyordu sorunsuz bir şekilde pcmi temizlemem gerekiyordu daha sonra anakartın üstündeki kondansatörün sola doğru çok yamuk şekilde durduğunu fark ettim düz hale getirdim. Lakin PC'yi açtığımda sinyal yok hatası verdi tamirciye götürdüm sana 1000'e patlar dedi ne yapacağım? İlla anakartı değiştirmemmi lazım?(kondansatör patlamadı veya şişmedi)

Hocam ne 1000 lirası? Anakart ne bilmiyorum ama minimum 200 maksimim 700 liradır kondastör 40 lira acayip kazıklıyor seni galiba korkuyorsun adamda ondan faydanalıp seni kazıklıyor sakın oraya gitme bir daha.

Biz müşteriye formata 150 TL demeye çekiniyorduk adamlar lehime 1000 TL istiyor şaka gibi.
Sadece lehim değil.
Kondansatörün yenisi alınmalı önce, bunu da tamirci kendisi yapacak.
Kondansatör fiyatı ayrı lehim fiyatı ayrı toplam 1000 tl diyor.

Format ise o kadar da değerli bir şey değil bence, herkes kendi cihazına kendisi
yapabiliyor genelde.

Kondansatörün tam marka modelini ya da V ve uF değerini öğrenip internette aratarak fiyatına bakın ardından 1000₺ isteyen elektrikçi yerine başka birisine gidip lehimlettirin.

Arkadaşın dediği gibi uygun V ve F 'ta kondansatör alıp telefon tamircisine değiştirtebilirsin.

Arkadaşın dediği gibi uygun v ve F'ta kondansatör alıp telefon tamircisine değiştirtebilirsin.

Bu günün kuruyla taş çatlasın 5 TL tutar o parça.

Sadece lehim değil.
Kondansatörün yenisi alınmalı önce, bunu da tamirci kendisi yapacak.
Kondansatör fiyatı ayrı lehim fiyatı ayrı toplam 1000 tl diyor.

Format ise o kadar da değerli bir şey değil bence, herkes kendi cihazına kendisi
yapabiliyor genelde.
Arkadaşım bilgin yok ama hala bana bir şeyler açıklamaya çalışıyosun. Bilgisayarlarda mF ya da uF’lık kondansatörler kullanılır. Onların da ederi 10-20 liradan fazla olmaz. 1000 liralık kondansatör alçak gerilim devrelerinde kullanılır. Kısacası bilgisayarcı çocuğu saf bulmuş yonmaya çalışıyor.

Arkadaşım bilgin yok ama hala bana bir şeyler açıklamaya çalışıyosun. Bilgisayarlarda mF ya da uF’lık kondansatörler kullanılır. Onların da ederi 10-20 liradan fazla olmaz. 1000 liralık kondansatör 400VAC kaynak olan devrelerde kullanılır. Kısacası bilgisayarcı çocuğu saf bulmuş yonmaya çalışıyor.
Teşekkürler.
Doğru söylüyorsunuz kondansatörler hakkında bilgim yok.
Hatta ilk defa burada öğrendim. Google'dan baktığımda sadece şekli tanıdık geldi.

Pc im çalışıyordu sorunsuz bir şekilde pcmi temizlemem gerekiyodu daha sonra ana kartın üstündeki kondansatörün sola doğru çok yamuk şekilde durduğunu farkettim düz hale getirdim lakin pcyi açtığımda sinyal yok hatası verdi tamirciye götürdüm sana 1000 e patlar dedi ne yapicam illa anakartı değiştirmemmi lazım?(Kondansatör patlamadı veya şişmedi)

Kondansatörler ne zamandır 1000 liraya satılıyor? Taş patlasa 50 lira etmez. Yeni kondansatöre de ihtiyaç olduğunu zannetmiyorum, lehimle 5 dakikada hallolur.
Yok ya herkes kondanstör 1000 tl zannettmis ben ekran kartından bahsettim

Hocam ne 1000 lirası? Anakart ne bilmiyorum ama minimum 200 maksimim 700 liradır kondastör 40 lira acayip kazıklıyor seni galiba korkuyorsun adamda ondan faydanalıp seni kazıklıyor sakın oraya gitme bir daha.
Reis ben ne yapicam o zaman lehimleme falan bilmiyorum kendim yapmaya çalışsam bozulur kime götüreceğimide bilmiyorum Esenyurt civarlarında yapabilecegim bi yer varmıdır?

Yok ya herkes kondanstör 1000 tl zannettmis ben ana kartdan bahsettim

Reis ben ne yapicam o zaman lehimleme falan bilmiyorum kendim yapmaya çalışsam bozulur kime götüreceğimide bilmiyorum Esenyurt civarlarında yapabilecegim bi yer varmı

Son düzenleme:
Yok ya herkes kondanstör 1000 TL zannetmiş ben ekran kartından bahsettim.
Ne ekran kartı? Kondansatör anakartın üstünde diyorsun. Eğip büktüğün kondansatörün fotoğrafını veya net bir şekilde bilgilerini paylaşır mısın?

Ayrıca müsait bir vaktinde başka bilgisayarcılara da sor. Adam seni kazıklıyor olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı