Anakartımdaki kondansatörü kurcaladım

xbaranhub

Centipat
Daha fazla  
PC im çalışıyordu sorunsuz bir şekilde pcmi temizlemem gerekiyordu daha sonra anakartın üstündeki kondansatörün sola doğru çok yamuk şekilde durduğunu fark ettim düz hale getirdim. Lakin PC'yi açtığımda sinyal yok hatası verdi tamirciye götürdüm sana 1000'e patlar dedi ne yapacağım? İlla anakartı değiştirmemmi lazım?(kondansatör patlamadı veya şişmedi)

Anakartın 1000 TL eder mi ona göre cevap verelim. Eğer anakartın değeri hemen hemen 1000 ise git sıfır al.

Yok ya herkes kondanstör 1000 TL zannettmis ben ekran kartından bahsettim.

Soru sormak bile zeka işi derlerdi doğruymuş.

Son düzenleme:
Ne ekran kartı? Kondansatör anakartın üstünde diyorsun. Eğip büktüğün kondansatörün fotoğrafını veya net bir şekilde bilgilerini paylaşır mısın?

Ayrıca müsait bir vaktinde başka bilgisayarcılara da sor. Adam seni kazıklıyor olabilir?
Anakart diyeceğime ekran kartı demişim kusura bakma.
Attığım resimdeki kondanstörler ramin yanında bulunmakta

Dosya Ekleri

• IMG_20220720_150225.jpg
    IMG_20220720_150225.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 30
PC im çalışıyordu sorunsuz bir şekilde pcmi temizlemem gerekiyordu daha sonra anakartın üstündeki kondansatörün sola doğru çok yamuk şekilde durduğunu fark ettim düz hale getirdim. Lakin PC'yi açtığımda sinyal yok hatası verdi tamirciye götürdüm sana 1000'e patlar dedi ne yapacağım? İlla anakartı değiştirmemmi lazım?(kondansatör patlamadı veya şişmedi)
Ordan aldım başka yere götürdüm, daha sorunu bulmadı ama bana, kondanstörde sorun yoktur kondanstörleri söksem gene çalışır sorun büyük ihtimalle ekran kartında yada anakartta 350 gibi tutar dedi?Bana göre kondanstörden az para kazanacağı için başka yer bozuk diycek gibime geliyo ama daha sonuç falan söylemedi o yüzden bir şey demek istemiyorum.

Oradan aldım başka yere götürdüm, daha sorunu bulmadı ama bana, kondanstörde sorun yoktur kondanstörleri söksem gene çalışır sorun büyük ihtimalle ekran kartında ya da anakartta 350 gibi tutar dedi? Bana göre kondanstörden az para kazanacağı için başka yer bozuk diycek gibime geliyor ama daha sonuç falan söylemedi o yüzden bir şey demek istemiyorum.

Doğru söylüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ordan aldım başka yere götürdüm, daha sorunu bulmadı ama bana, kondanstörde sorun yoktur kondanstörleri söksem gene çalışır sorun büyük ihtimalle ekran kartında yada anakartta 350 gibi tutar dedi?Bana göre kondanstörden az para kazanacağı için başka yer bozuk diycek gibime geliyo ama daha sonuç falan söylemedi o yüzden bir şey demek istemiyorum
Doğru söylüyor.

Doğru söylüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gönderdiğin video için sağol içim rahatladı tekrar kazıklanmıyacağım için ama benim sıkıntılı olan kondanstör ramin tam yanında olan diğerlerine göre büyük olan bir kondanstör belki bu yüzden olabilir diye düşünüyorum.

Oradan aldım başka yere götürdüm, daha sorunu bulmadı ama bana, kondanstörde sorun yoktur kondanstörleri söksem gene çalışır sorun büyük ihtimalle ekran kartında ya da anakartta 350 gibi tutar dedi? Bana göre kondanstörden az para kazanacağı için başka yer bozuk diycek gibime geliyor ama daha sonuç falan söylemedi o yüzden bir şey demek istemiyorum.

Gönderdiğin video için sağ ol içim rahatladı tekrar kazıklanmıyacağım için ama benim sıkıntılı olan kondanstör RAM'in tam yanında olan diğerlerine göre büyük olan bir kondanstör belki bu yüzden olabilir diye düşünüyorum.

Adamlar 20 tane söktü bir şey olmadı. 1 taneden bir şey olmaz herhalde. Ayrıca sökmemişsiniz bile. Yamuk sanıp düzeltmişsiniz anlattığınıza göre.

Adamlar 20 tane söktü bir şey olmadı. 1 taneden bir şey olmaz herhalde. Ayrıca sökmemişsiniz bile. Yamuk sanıp düzeltmişsiniz anlattığınıza göre.
Doğru ama ben bilgisayar açıkken oynamıştım kondanstörle, oynadığım anda monitöre bir baktım kapandı birden daha sonra sinyal yok dedi daha açılmadı bilgisayarın hiç bir sorunuda yoktu ben o kadar eminimki hatanın ordan olduğuna yani durduk yere bozulmamışsa sorun ordandır bence (ayrıca iki tanesiyle oynamıştım)

Yeni konular

Geri
Yukarı