Çözüldü Anakartın arka jak girişinde sol kulaklık ses vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
12
Daha fazla  
Sosyal'e selam, bir hafta önce Apple'ın sitesinden EarPods satın aldım, iki gün önce ulaştı ve şimdi deneyimleme şansı bulabildim. Bilgisayarıma taktığım zaman sadece sağ kulaklıktan ses alabiliyorum, sol kulaklık çalışmıyor. Kulaklığı iPhone'uma bağladım ve iki taraftan da ses alabiliyorum, bozuk olma imkanı yok. Anakartımın gömülü ses entegresinin arızalı olduğunu düşünüyorum. Ses kartları hakkında hiç bilgim yok, PCI ses kartı alırsam sorunum çözülür mü? Teşekkürler. ASUS P5KPL-AM SE model anakart kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartınızda sorun yok. Telefon kulaklıkları 4 bölmeli olur, normal stereo kulaklıklar ise 3. Telefon kulaklığında mikrofon da birleşik olduğu için bölme sayısı fazla olur. 3 bölme destekleyen bir sokete 4 bölmeli jak takarsanız, pinler karşılık bulamaz ve bir kanaldan mahrum olursunuz. Ya da bu tür bir aparat ile mikrofon ve kulaklıklığı bölüp kullanabilirsiniz.
Başka hoparlör veya kulaklıkla da aynı sıkıntı varsa harici USB ses kartı da alabilirsiniz. Sorun çözülür.

Anakartınızda sorun yok. Telefon kulaklıkları 4 bölmeli olur, normal stereo kulaklıklar ise 3. Telefon kulaklığında mikrofon da birleşik olduğu için bölme sayısı fazla olur. 3 bölme destekleyen bir sokete 4 bölmeli jak takarsanız, pinler karşılık bulamaz ve bir kanaldan mahrum olursunuz. Ya da bu tür bir aparat ile mikrofon ve kulaklıklığı bölüp kullanabilirsiniz.

Çözüm
Başka hoparlör veya kulaklıkla da aynı sıkıntı varsa harici USB ses kartı da alabilirsiniz. Sorun çözülür.
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, peki gönderdiğiniz aparatı JBL T500 ile kullanabilir miyim?

Bu aparat ile mikrofon ve kulaklık ayrılır. Yani mikrofon da kullanmanızı sağlar. Dediğim gibi anakart diğer donanımlarla da aynı sorunu yapıyorsa bu aparat çare olmaz.

@Taptic tamamdır hocam. Arkadaş denesin. Sonuca göre çözümü seçeriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı